Bilim ve Teknoloji

UV-DTF Nedir? Makine Fiyatları

instagram takipçi hilesi

UV-DTF(Ultraviyole Direct To Film) Nedir?

UV-DTF tam adıyla ”Ultraviyole Direct To Film” olarak bilinir. UV baskı makinesindeki en önemli fark doğrudan yazdırılmaya ve basmaya uygun olmayan yüzeyler için kullanılmasıdır. Bu genelde kavisli, silindir şeklinde olan veya tamamen farklı şekle sahip olan materyaller için kullanılır. Bu sebeple şekil ve malzeme sınırı olmamasıyla tercih edilebilir hale gelmiştir.

uv dtf nedir makine fiyatlari4

UV-DTF (Ultraviyole Direct To Film) kısaca transfer yapılacak olan görselin doğrudan film üzerine aktarılması ve doğrudan ürün üzerine işlenmesi denilebilir. UV-DTF’de (Ultraviyole Direct To Film) sıcak veya presleme işlemi de gerekmez.

UV-DTF (Ultraviyole Direct To Film) Nasıl Uygulanır?

UV-DTF (Ultraviyole Direct To Film) baskı uygulamasına geçmeden önce makine yardımıyla uygulanacağını söylemeliyiz. Makinesiz UV-DTF filmi çıkaramayız.

Öncelikle makine baskı çıkarılacak alanına sert UV-DTF filmini yerleştiriyoruz. Yerleştirdiğimiz filmin üzerinde streç bulunuyor. Bu streci söküyoruz. Sonrasında makineye, baskılarımızı gönderiyoruz. Baskı işlemi bittikten sonra üzerinin tekrar streçlenmesi için diğer makineye alıyoruz.

uv dtf nedir makine fiyatlari2

Diğer makine UV-DTF (Ultraviyole Direct To Film) filminin üzerini streçliyor. Streçleme işlemi bittikten sonra baskı filmimiz hazır hale geliyor. Oldukça sert yapıda olan bu filmi katlamak ve bükmek filme zarar verebilir. Bu konuda dikkatli olmalıyız. Uygulama işlemini yaparken baskının üzerindeki streci çıkarıp, uygulayacağımız ürüne sert bir kart, kağıt veya sert bir parçayla yavaş yavaş yapıştırarak uyguluyoruz. UV-DTF (Ultraviyole Direct To Film) bu şekilde ürün üzerine işlenmiş oluyor.

UV-DTF (Ultraviyole Direct To Film) Hangi Ürünlere Uygulanır?

uv dtf nedir makine fiyatlari3

  • UV-DTF’nin (Ultraviyole Direct To Film) en çok kullanıldığı ürün kupa ve bardaktır. Kupa baskılarında sublimasyon yazıcı ve sublimasyon kupa kullanılır. Sublimasyon kupa olmadığı sürece sublimasyon yazıcı ile kupaya baskı yapılamaz. UV-DTF (Ultraviyole Direct To Film) sayesinde bu zorunluluk ortadan kaldırılmıştır. Soğuk DTF’nin uygulanması için kupanın sublimasyon uyumlu olmasına gerek yoktur. Bu yüzden hem maliyet oranı düşük, hemde kalitesi daha yüksek hale getirilmiştir.
  • Parfüm şişesi, parfüm üreticilerinin son zamanlarda tek tercihi, şişelerine baskı yaparken UV-DTF (Ultraviyole Direct To Film) sistemidir. Parfüm üreticileri için hem maliyeti düşük, hem kaliteli hemde uygulaması kolay bir sistem olarak düşünülmüştür.
  • Cam şişeye de UV-DTF (Ultraviyole Direct To Film) uygulanabilir. Kişiselleştirilebilir olmasıyla da hediye anlamında oldukça mantıklı bir hediyedir. Cam şişelerinde aynı zamanda karıştırılmaması içinde UV-DTF (Ultraviyole Direct To Film) uygulanabilir.
  • Metal kutular sert zemininden dolayı metal kutularda UV-DTF (Ultraviyole Direct To Film)’nin uygulanabildiği ürünlerden birisidir.
  • Seramik kupalar da sublimasyon olmadan, UV-DTF (Ultraviyole Direct To Film) ile baskı yapılabilir ürünler arasında yer alır.
  • Tabaklarda da artık dijital baskı yerine UV-DTF (Ultraviyole Direct To Film) tercih edilmeye başlanmıştır. Maliyet ve yapım anlamında oldukça kolay olan bu sistem popüler hale gelmiştir.
  • Cam Bardaklara da UV-DTF (Ultraviyole Direct To Film) uygulanabilir. Seramik kupa, bardak ve porselen bardak gibi sert zeminli ürünlere uygulanan sistem, cam bardaklarda da fazlasıyla kullanılmaya başlanmıştır.
  • Ahşap ürünlere de UV-DTF (Ultraviyole Direct To Film) sistemi ile fazlasıyla şıklık sağlayabilirsiniz. Ahşabında sert bir zemini olması sebebiyle kullanılabilir.
  • Kumbara gibi ürünlerde de UV-DTF (Ultraviyole Direct To Film) kullanılabilir.
  • Bilgisayar üzerinde de UV-DTF (Ultraviyole Direct To Film) kullanılabilir.

uv dtf nedir makine fiyatlari5

UV-DTF (Ultraviyole Direct To Film) Makine Fiyatları

UV-DTF (Ultraviyole Direct To Film) baskı makinesinin fiyatları ortalama 80-100 bin dolar civarındadır.

UV-DTF Nedir? Makine Fiyatları ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu