Yabancı Kadın Ünlüler
Trend

Ursula Corbero Kimdir?

Úrsula Corberó Delgado: La Casa de Papel'in Efsanevi Tokyo'su: Úrsula Corberó'nun Yıldızının Parladığı Yolculuk!

instagram takipçi hilesi

Ursula Corbero Fotograflari 1

Tam adı: Úrsula Corberó Delgado
Doğum tarihi: 11 Ağustos 1989
Doğum yeri: Barselona/  İspanya
Boyu: 1,63 m
Ailesi: Pedro Corberó, Esther Delgado
Mesleği: Oyuncu ve manken
Aktif Yılları: 2002’den bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada

instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Son dönemlerin en popüler dizisi  La casa de papel ‘in Tokyo’suUrsula Corbero Kimdir? Úrsula Corberó’nun biyografi sayfasındasınız. La casa de papel dizisinde, Tokyo karakterine hayat veren İspanyol oyuncu, diziyle birlikte hemen ilk göze çarpan isimlerin en başında geleni oldu. Berlin , Profesör ile birlikte dizide Tokyo karakteri olarak , dizinin baş tacı diyebiliriz.

Tam adı ,Úrsula Corberó Delgado (İspanyolca) . Ursula Corbero, 11 Ağustos 1989 yılında , İspanya’nın Katalan şehri Barcelona’da  dünyaya gelmiştir. Aslen de Katolanyalıdır.

Ursula Corbero, çocukluğundan beri oyuncu olmayı hayal etmiştir ve istemiştir. Daha sonrasında ise bu fırsat karşısına çıkmış ve kariyerini bu yönde devam etmiştir. Daha 13 yaşındayken, profesyonel anlamda yapmaya başlamıştır. Birçok televizyon filmi , dizisi ve sinemada oyunculuk yapmıştır. Bunu da verdiği bir röportajda, “Hırslı olmasına borçlu olduğunu söylemektedir. Hiç bir zaman pes etmeden hırsıyla hedefine ulaşmaya gayret ettiğini” belirtmiş.

İlk kez,  2002 yılında yayınlanan “Mirall Trencat” adlı diziyle , dizilerdeki kariyerine  başlamıştır. Ardından televizyon dizilerine devam eden Ursula Corbero, Ventdelplà, Cuenta átras ve El Internado gibi dizilerle televizyon dizilerindeki kariyerine devam etmiştir.  Böylelikle kendi ülkesi olan İspanya’da tanınan bir isim oluvermişti.

Birçok ünlü markanın reklam yüzü ve bir çok sinema filminde yer almıştır. Ancak kendi yeteneğini tam olarak kanıtlaması,  Física o Química (Fizik ve Kimya) adlı komedi dizisiyle gerçekleşmişti . Buradaki rolüyle birçok ödüle sahip olmuştu. 2008 ile 2011 yılları arası devam eden dizide Ruth Gomez karakterini canlandırmıştı. Dizideki bu rolüyle , “En iyi kadın oyuncu” ödülü kategorisinde ulusal anlamda bir çok ödüle aday gösterildi ve bir çoğunu da kazandı.

Dünya çapında ünlü olmasına ise , dillerden düşmeyen dizi olan ve Netflix’in yayın haklarını satın almasıyla , daha geniş kitlelere ulaşarak üne kavuşan La Casa de Papel ile olmuştur. Buradaki Tokyo karakteriyle , izleyen erkek, kadın herkesi etkisi altına almıştır. Zaten bu başarı daha önceki ulusal anlamda yaptığı kariyerden de belliydi.

Ursula Corbero,La Casa de Papel’deki başarısı sayesinde birçok başrol teklifi almaya başladı. Hatta 2018 yılında , 2 filmde göreceğiz. El Arbol de la Sangre ve Proyecto Tiempo: La Llave  adlı filmlerde göreceğiz.

Ursula Corbero, oyunculuk kariyerinin dışından da “We Are Water” (Su Biziz) isimli kâr amacı gütmeyen bir yardım kuruluşunun da destekçilerindendir.

Ursula Corbero, özel hayatında ise La Embajada adlı dizide tanıştığı meslektaşı Chino Darín ile 2016’dan bu yana birliktedirler.

Ursula Corbero, güzelliği ve oyunculuğu dışında , farklı bir stile sahip ve zevk sahibi. Bunu giydiği kıyafetlerinde ve sürekli değiştirdiği saç modelinden de göreceksiniz. Yukarıda verdiğim,  Ursula Corbero’nun instagram hesabını erişebilir ve bahsetmek istediğimi anlamanız için göz atmanız yeterli.

Netflix‘te 3.sezonu yayınlanan, La Casa de Papel‘de etkileyici güzelliğiyle ve oyunculuğuyla, tekrar rol aldı.

2020 yılında 3 Nisan’da Netflix’te La Casa de Papel‘de 4. sezonunda da Tokyo rolüyle, Ursula Corbero karşımızda!

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Google OnedioWikipediaYoutube

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu