Ünlüler Arasında Yeni Trend: Çene Botoksu Nedir?

Yüz hatlarını belirginleştirip üçgen hale getire çene botoksu hakkında her şey burada

instagram takipçi hilesi

Hollywood yanağı terimini duymuşsunuzdur. Sadece kadınların değil, erkeklerin de yaptırmak istediği çene botoksu sayesinde, yüz hatları daha belirgin hale geliyor. Özellikle poğaça yanaklı diye tabir edilen kişiler bu yöntem ile istedikleri görüntüye kavuşuyor. Çene botoksunu hem Türkiye’den hem dünyadan birçok ünlü yaptırmıştır. Bizim bildiklerimiz arasında; Fahriye Evcen, Demet Özdemir, Angelina Jolie var. Özellikle Fahriye Evcen’, Yaprak Dökümü isimli diziden tanıyan kitle, onun bu değişimi karşısında çok şaşırıyor. İşte “Çene botoksu nedir?” diyenler için aydınlatıcı bir yazı:

Çene Botoksu Nedir?

çene botoksu

Çene botoksu işleminde; ağız içine küçük bir kesik açılır. Çıkarılan kesikten çene kemiğinin üzerindeki yağ dokusu çıkarılır ve bölgede çukur oluşturulur.

Bu sayede elmacık kemikleri daha belirgin hale gelir. Bu uygulama; makyajla yapılan kontür işlemi ile benzerlik gösterir. İşlemin ardından kişi; üçgen yüz hatlarına sahip olur.

Çene botoksu işlemi; sadece 15 dakikada yapılır. Ancak etkisini görmeniz için 2-3 gün beklemeniz gerekir. Çünkü ancak 2-3 gün sonra etkisini östermeye başlar. Yaklaşık 2-3 hafta sonra ise tamamen etkilerini görebilirsiniz.

Çene botoksunu yaptırdıktan sonra yaklaşık 5-6 ay boyunca güzelliğinizi koruyabilirsiniz.

Çene Botoksu Nedir? Ücreti Ne Kadardır?

çene botoksu

Çene, yapısal özellikleri nedeni ile diş sıkmaya bağlı olarak şekil değiştirir. Bunun sonucunda yüzün şekli kareye dönüşür. Çene botoksu sayesinde oradaki kas zayıflatılır ve yüz şekli kareden oval şekle dönüşür. Herkesin bildiği üzere oval yüz; en ideal şekildir.

Çene botoksu fiyatları ise; kliniğin özelliğine, kullanılan teknolojiye, işlemi yapan doktora ve şehre göre değişiklik gösterir. Ortalama bir fiyat vermek gerekirse 1000 – 2000 tl arasında bir ücret söz konusudur.

Çene botoksunun bir diğer ismi de; masseter botokstur. Masseter denmesinin sebebi oradaki çene kasının isminin “masseter” olmasıdır.

Çene Botoksunu Kimler Yaptırabilir?

masseter botoks

Her türlü estetik işleminde olduğu gibi çene botoksunda da insanın olduğundan daha iyi bir görünüme sahip olma güdüsü yatar. Bu nedenle görüntüsünden memnun olmayan kişiler, aşırı kare ya da yuvarlak hatlara sahip olanlar ve diş gıcırdatma problemi yaşayanlar çene botoksu yaptırabilir.

Çene botoksu; çene kaslarını rahatlatan, kişinin sadece estetik değil medikal açıdan da sağlıklı olmasını sağlayan bir  işlemdir.

Çene Botoksu Nedir? Acılı Bir İşlem midir?

botoks-nedir-3

Ameliyat yaptırmak isteyen kişilerin en büyük korkusu acı hissidir. Çene botoksu yaptıran kişiler herhangi bir acı hissi yaşamazlar.

Botoks işleminin ardından normal yaşantısına dönebilir, istedikleri şeyleri yiyip içebilirler. Fakat; botoks işleminden sonra; sakız çiğnenmesi ya da aşırı çiğneme gerektiren et yenmesi önerilmez. Çünkü bu durum çene kaslarının şişmesine neden olabilir.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu