Ultrasonic Cilt Kazıma İşlemi Nedir?

instagram takipçi hilesi

Sosyal medyada son zamanlarda ciltlerini bir spatula yardımı ile kazıyan kişileri görmüşsünüzdür. Tıpkı jilet gibi cildi soyan ve ciltten ölü derinin atılmasını sağlayan işlem, söylenene göre temiz ve pürüzsüz bir yüze sahip olmayı sağlıyor. Yaptıran insanların yüzünden giden ölü deriye bakıp da hayran kalmamak mümkün değil. Peki ultrasonic cilt kazıma işlemi nedir? Gerçekten faydalı mı yoksa tamamen bir aldatmaca mı?

Ultrasonic Cilt Kazıma İşlemi Nedir?

Ultrasonic cilt kazıma işlemi nedir

Ultrasonic cilt kazıma işlemi yapmak için ciddi miktarda parayı gözden çıkarmanız gerekiyor. Evde ya da güzellik salonunda uygulanabilen cilt kazıma işlemini yapmak için bir ürün kullanılıyor. Bu ürün cilt yüzeyine ses dalgaları vererek soyulmayı sağlıyor.

Ancak  soyma denildiğinde gözünüz korkmasın. Cildi soyma işlemi tahriş etmiyor, aksine ciltteki kusurları tertemiz ediyor. Bıçağa benzeyen ürün, cildin kendini yenilemesini sağlıyor.

Ultrasonic Cilt Kazıma İşlemi Faydaları

Ultrasonic cilt kazıma işlemi nedir

Ultrasonic cilt kazıma yaptıran ya da kendisi yapan kişilerin en beğendiği özellik kuşkusuz yüzün tertemiz olmasıdır. Yüzünüzün alt tabakasında kalan kirler ve sebum ilerleyen zamanlarda cilt problemlerini meydana getirir. Siz duştan çıktığınızda ya da yüzünüze çeşitli bakımlar yaptığınızda temizlendiğini düşünürsünüz. Fakat, cilt kazıma spatulası gösteriyor ki, asla cildinizin iç kısmı temizlenmiyor. Eğer ultrasonic cilt kazıma işlemi yaptırırsanız size faydaları şunlar olacaktır:

  • Cildin yüzeyindeki pürüzler gider
  • Cilt temiz ve sağlıklı görünür
  • Yaşlanan hücreler ortadan kalkar
  • Cilde peeling etkisi oluşturur
  • Cilt her türlü kalıntıdan kurtulur
  • Cilde masaj etkisi yapar
  • Cildin kan dolaşımını arttırır
  • Ciltteki bakteriler ölür
  • Cilt nemli görünür
  • Lekelerin renkleri açılır.

Ultrasonic Cilt Kazıma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ultrasonic cilt kazıma işlemi

Ultrasonic cilt bakım cihazı 3 tuştan oluşur oluşur. Artı ve eksi iyonları sırası ile uygulamanız gerekir. İlk olarak cildinize bir tonik sürerek işe başlayın. Ardından cihazı ilk kademeye getirerek yüzünüze hafif bastırarak uygulayın. Bu aşamayı tıraş olmaya benzetebilirsiniz. Ancak, birkaç defa gezdirdikten sonra tonik sürmeniz gerekir. Yani, işlemin sadece başında tonik uygulamanız yeterli değildir. Elinizde bir sprey şişesi bulunsun yüzünüz kurudukça tazelemeye devam edin.

Cildinizde ürünü gezdirirken yavaş hareket etmeniz gerekir. Hafifçe kızarabilirsiniz, bu durum gözünüzü hiç korkutmasın. Kızarıklık zamanla geçecektir. İşlemi haftada 1 defa yapabilirsiniz. Ancak cildinizde aşırı bir hassasiyet oluştuysa bu işlemi 10 günde bir defaya kadar uzatabilirsiniz.

Cihaz ülkemizde çok fazla bilinmiyor. Bu nedenle temin etmek için yurtdışı mağazalarını kontrol etmeniz gerekir. Ancak, unutmayın ki ürün popülerleştikçe fiyatı yükselecektir. Herkesten önce keşfedip satın almakta fayda var.

İlgili videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu