Alternatif TıpCinsel SağlıkKişisel Bakım

Kış Yeşili Yağı Nedir, Faydaları Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Kış Yeşili Yağı Nedir?

Kış Yeşili Yağı yada diğer adıyla Wintergreen Yağı, keklik üzümü bitkisinin yaprakları sayesinde oluşur. Geleneksel ve doğal ürünler arasındadır. Üretildikten sonrası, şekerlemelerde, çaylarda ve kozmetik ürünlerinde kullanılabiliyor.

Kış yeşili yağının üretim sürecinde, doğal içerikler vardır. Saf ürünü bozmamak için özellikle bu içerikler kullanılır. Keklik üzümü bir bitki olarak bilinir. Keklik üzüm yağı, keklik üzümü yapraklarının sıcak suya batırılmasıyla ve buharla elde edilir. Kış Yeşili Yağının harici olarak kullanılması önerilir. Direkt olarak yutulması önerilmez.

Kış Yeşili Yağı Nedir, Faydaları Nelerdir?

Kış Yeşili Yağı Faydaları Nelerdir?

Kış Yeşili Yağının cilde, saca, bakterilere, dişe ve vücuda oldukça faydası bulunmaktadır.

Bakterileri Öldürür

Kış yeşili yağının, anti bakteriyel özelliği bulunmaktadır. Yapılan bir araştırmaya göre kış yeşili yağının bakteriler üzerinde %0,5 etkisi olduğu görülmüştür. Bu yüzden anti bakteriyel ve antibiyotik etkilerine sahip olmasıyla bilinir.

Dişe İltihabını Önler

Yine yapılan bir araştırmaya göre, kış yeşili yağının diş iltihaplarında ve diş eti iltihaplarında etkili olduğu görülmüştür. Hatta bazı ağız gargara ve spreylerinde kış yeşili yağı kullanılması önerilmiştir. Kış yeşili yağının ağız spreylerinde ve gargaralarda kullanılması güvenli olarak nitelendirilmiştir. Fakat yine de içilmesi önerilmeyen yağlar arasında yer alır.

Doğal Bir Ağrı Kesicidir

Kekik üzümünün doğal olarak da ağrı hafiflettiği bilinir. Özellikle bel ağrılarına çok faydalıdır. Kış yeşili yağı, bel ağrılarında alternatif tıpta kullanılmaktadır.

kis yesili yagi nedir faydalari nelerdir2

Kas Gerginliğini Alır

2010 yılında yapılan araştırmaya göre, kış yeşili yağının kas gerginlikleri üzerinde etkili olduğu bilinmektedir. Kas ağrılarında etkili olan yağın, gerginliği alması, yorgunluğu alması ve dinlendirici etkiye sahip olması da alternatif tıpta kullanılmasını sağlamıştır.

Kış Yeşili Yağı Nasıl Kullanılır?

kis yesili yagi nedir faydalari nelerdir 1

  • Ağrıyan bölgeye, masaj yaparak sürülebilir. Ortalama 25 veya 30 damla yeterli olacaktır. Baş ağrınız var ise başınıza, bel ağrınız var ise belinize sürebilirsiniz. Adet ağrılarına da iyi gelir.
  • Şişkinlik içinde kullanılan Kış Yeşili Yağını, karın bölgesine sürerek rahatlatabilirsiniz.
  • Daha enerjik olmak için, küçük bir şişeye kış yeşili yağı dökebilirsiniz. Her zaman kokusunu alabileceğiniz bir yere koyarsanız, enerjinizi yükseltecektir.
  • Küçük bir sprey kutusuna, kış yeşili yağı sıkıp temizlikte kullanabilirsiniz. Temizlik yapmak istediğiniz yerlere sıkabilirsiniz. Bakterilerden uzak tutup aynı zamanda güzel koku sağlayacaktır. Diğer doğal yağlarla da karıştırıp, güzel kokular sağlayabilirsiniz.
  • Kış yeşili yağını, ayaklarınızın altına sürebilirsiniz. Bu ayak yorgunluğunu alacaktır.
  • Solunum yollarına da iyi geldiği için, tıkanıklık durumlarında kullanabilirsiniz. Özellikle nane yağı ile kış yeşili yağını karıştırıp, boynunuza ve göğsünüze sürebilirsiniz.

kis yesili yagi nedir faydalari nelerdir1 405x405 1

  • Yine bir sprey şişesine, elma sirkesi, su ve kış yeşili yağı dökerek saçlarınıza sıkabilirsiniz. Yumuşak, parlak ve güçlü saçlar için oldukça faydalıdır.
  • Stres konusunda da oldukça faydalıdır. Sakinleşmek için kullanabilirsiniz.
  • Sivilcelere iyi gelir. Sivilce üzerine karışım ile birlikte sürebilirsiniz.
  • Kış yeşili yağının temizlikte de kullanılması uygundur. Bu temizliğin sadece sprey ile değil bulaşık makinesine damlatarak veya duşa kabin gibi zor lekelerde kullanılması uygundur.

Kış Yeşili Yağının bazı durumlarda doktorunuza sormadan kullanılması önerilmez. Genelde diğer yağlar ile karıştırılıp kullanılması da uygundur. Kış Yeşili Yağı yutulmaz, sadece harici olarak kullanılması önerilir.

Kış Yeşili Yağı İle İlgili Videolar

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu