Yerli Erkek Ünlüler

Uğur Yıldıran Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Ugur Yildiran Kimdir Resimleri 11

Tam adı: Uğur Yıldıran
Doğum tarihi: 26 Temmuz 1981
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1,75 m
Ailesi:
Burcu: Aslan
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2009’dan bu yana
imdb-logo

Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Uğur Yıldıran kimdir? Uğur Yıldıran, son zamanlarda öne çıkan isimlerden biri. Özellikle, İçerde ve Çukur dizisiyle kendinden iyice bahsettirdi. Ama en iyi çıkışını ise yine Çukur dizisinde yaptı. Çukur dizisindeki Kemal rolüyle diziye veda etmesiyle yine gündem olmuştur.

Uğur Yıldıran, 26 Temmuz 1981 yılında İstanbul’da Türkiye’de dünyaya gelmiştir. Eğitimini Gazi Üniversitesi Spor Akademisi Jimnastik bölümünden mezun olarak tamamlamıştır.

Uğur Yıldıran, oyunculuk deneyiminden önce, 2009 yılında ülkemizi Eurovision yarışmasında temsil eden Hadise‘nin dansçıları arasındaydı. Profesyonel anlamda dansçılık yapan oyuncu, daha sonrasında ise dansçılığı bırakarak ya da ara vererek, oyunculuğa başladı.

İlk oyunculuk deneyimini ise , 2013 yılında vizyona giren Karaoğlan filminde Mönkçe rolüyle yaşadı. Bu filmde rol alan diğer oyuncular ise; Müge Boz, Janbi Ceylan, Murat Gokay Dincaslan‘dı.

İlginizi çekebilir: Gaddar Dizi Konusu ve Oyuncuları

2015 yılında yayınlanan Filinta dizisinde Garbis rolüyle, televizyona dizi oyunculuğuna başladı. Bu dizide rol alan diğer oyuncular ise ; Cem Uçan, Onur Tuna, Kamil Güler , Hakan Yufkacigil, Nur Fettahoğlu‘ydu.

2016 yılında aksiyon dizisi olan ve Türkiye’de en çok izlenen diziler arasında yer alan İçerde dizisinde Selim karakterine hayat verdi. Bu dizide ; Çetin Tekindor, Aras Bulut İynemli, Çağatay Ulusoy, Bensu Soral, Damla Colbay, Yıldıray Şahinler, Rıza Kocaoğlu, Gözde Kansu ve Mustafa Uğurlu ile rol aldı.

2017 ile 2019 yılları arasında ve 3. sezonunda da yer alan Uğur Yıldıran, Kemal rolüyle izleyici tarafından sevildi. Çukur dizisinde yer alan diğer oyuncular ise ; Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstendil, Ömer Erkan, Rıza Kocaoğlu, Perihan Savaş, Dilan Çiçek Deniz gibi isimlerle rol aldı. 9 Aralık 2019 tarihinde yayınlanan bölümünde ise diziye veda etti.

Az ama öz projelerde yer aldı. Türkiye’de tanınan isim oldu. Bu yüzden ileride Uğur Yıldıran gelecekte adından sıkça bahsettirecek isimlerden biridir.

Uğur Yıldıran Filmleri ve Dizileri

  1. 2013 – Karaoglan / Mönkçe ( Film)
  2. 2014- 2016 – Filinta / Garbis (Dizi)
  3. 2016- 2017 – İçerde / Selim ( Dizi)
  4. 2017-2019 – Çukur / Kemal (Dizi)

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
GoogleYoutube

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu