Yerli Erkek Ünlüler

Yağmur Atacan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

yagmur atacan 12 800x411

Tam adı: Yağmur Atacan
Doğum tarihi: 19 Mayıs 1983
Doğum yeri: Gaziantep / Türkiye
Boyu: 1,72 m
Ailesi: Nurdan – Esat Atacan
Eşi: Pınar Altuğ Atacan
Çocuk (ları): Su Atacan
Mesleği: Oyuncu – Müzisyen
Aktif Yılları: 2006’dan bu yana
imdb-logo

youtube-chanel

Hakkında

Yağmur Atacan kimdir? Yağmur Atacan, Pınar Altuğ‘un katıldığı bir programda Yağmur Atacan ile nasıl tanıştıkları sorusuna “benim soyunma odama girip dudaklarımdan öptü.” açıklamalarından sonra gündeme bomba gibi düşmeyi başarmıştır. Oyuncu Pınar Altuğ ile sıklıkla gündeme gelse de genellikle herkesin merak ettiği konu aradaki yaş farkında rağmen nasıl anlaştıklarıdır. Aslında onların 13 senelik evliliği bu sorunun en büyük cevabıdır.

Yağmur Atacan 19 Mayıs 1983 tarihinde Gaziantep’te doğmuştur. Aslında ailesi Yugoslavya göçmenidir. Babası askerdir. Yağmur’un  Gaziantep’te doğmasının sebebi de babasının tayin yerinin buraya çıkmasıdır. Annesi ise diş hekimidir.

İlk öğrenimini Eskişehir’de, liseyi ise Üsküdar Anadolu Lisesi’nde okumuştur. Üniversitede İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nü kazanmıştır. Fakat üniversite eğitimini yarıda bırakmıştır.

Yağmur Atacan, liseyi okurken amatör oyuncu olarak “Cambaz” isimli tiyatro oyununda rol almıştır. Buradaki ilk rolünde “Bebeto” isimli karakteri oynamıştır. 2001 ve 2005 yıllarında ise profesyonel olarak bateristlik yapmıştır. Arkhe ve Hi-Jack isimli gruplarda yer almıştır.

İlginizi çekebilir: Pınar Altuğ Atacan Kimdir?

Yağmur Atacan’ın ilk televizyon hayatına girmesi TRT sayesinde olmuştur. 2006 yılında “Ben İstersem” isimli televizyon programında sunuculuk yapmıştır.

2007 senesinin Eylül ayında ünlü oyuncu Pınar Altuğ ile nişanlanmışlardır. 2008 yılında ise dünya evine girmişlerdir. Evliliklerinden bir sene sonra ise bir kız çocukları dünyaya gelmiştir. Çocuklarına “Su” ismini vermişlerdir.

Öğrenim hayatına Sanatta Yeterlilik eğitimi alarak devam etmiştir. 2013 yılında oyunculuğu bıraktığını belirten Atacan, günümüzde ticaret ile uğraşıyordur. Tekne alım ve satım işi ile meşguldür.

Yağmur Atacan birçok dizi ve filmde rol almıştır. Özellikle gençlik dizilerinde sıklıkla aranan bir yüzü vardır. 2007 yılında çekilen Çılgın Dershane isimli komedi filminde Cüneyt Arkın, Pakize Suda başta olmak üzere birçok ünlü isim ile birlikte rol almıştır.

Sınav isimli Türk drama filminde ise Belçikalı sporcu ve aktör Jean-Claude Van Damme ile birlikte rol almıştır. Fakat Yağmur Atacan’ın en çok tanındığı iş Doktorlar isimli dizi sayesinde olmuştur. 2006 yılında başlayan dizi, 4 sezon boyunca devam etmiştir. Yağmur Atacan Doktorlar dizisinde Hasan karakterini canlandırmıştır.

Yağmur Atacan Filmleri

  1. Sınav (Sinan)
  2. Nefes Nefese (Barış)
  3. Doktorlar (Hasan)
  4. Çılgın Dershane (Timur)
  5. İlk Aşkım (Serkan)
  6. Bir Dilim Aşk (Taner)
  7. Lise Defteri (Ali)
  8. Avanak Kuzenler (Tankut)

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu