MaksatSporYabancı Erkek Ünlüler

Tyson Fury

Tyson Fury Kimdir?

instagram takipçi hilesi

tyson fury 1
Tam adı: Tyson Fury
Doğum tarihi: 12 Ağustos 1988
Doğum yeri: Wythenshawe, Manchester, İngiltere
Boyu: 2.06 m
Ailesi: John Fury (Babası), Shane Fury, Tommy Fury (Kardeşleri)
Eşi: Paris Fury
Çocuk (ları): Tyson Fury II, John James Fury, Venezuela Fury, Valencia Amber Fury
Mesleği: Boksör
Aktif Yılları: 2006 yılından bu yana
imdb-logo

youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Tyson Fury Kimdir? Tyson Fury, 12 Ağustos 1988 tarihinde Wythenshawe, Manchester, İngiltere‘de dünyaya gelmiştir. Profesyonel boksördür. Boks kariyerine 2008 senesinde başlamıştır. Fury, profesyonel boks kariyerinin başlangıcından beri nağmağlup bir rekor ile ünlüdür. Tyson Fury’nin yaşı 2020 itibariyle 32’dir. Babasının adı John Fury’dir. Ancak annesi hakkında bir bilgi bulunmamaktadır.

Ayrıca boksör ile uğraşan Shane Fury ve Tommy Fury adında kardeşleri de vardır. Tyson’ın babası da dövüşçüydü. Daha sonra 1980’lerde profesyonel boksör oldu. Fury, eğitime çok küçük yaşlardan itibaren boksör olarak başladı. Ayrıca lise boyunca farklı yarışmalara katıldı. 2008 senesinde ABA Ulusal Şampiyonası’nı kazandı. Tyson ayrıca 2006 yılında AIBA Gençlik Dünya Boks Şampiyonası’nda bronz madalya kazandı.

Profesyonel boksör Tyson Fury, eşi Paris Fury ile mutlu bir şekilde dünya evine girmiştir. Ayrıca dört sevimli çocuğu da var. Çift ilk olarak bir arkadaşlarının düğün töreninde tanıştılar. Paris o dönemlerde sadece 15 yaşındaydı.

Ayrıca Paris’in 16. doğum günü partisinden sonra birbirleriyle çıkmaya başladılar. 2008 senesinde Güney York’taki nişan töreni yaptılar ve tören sırasında 300’den fazla konuk hazır bulundu. Bu evliliklerinde Prens Tyson Fury II ve Prens John James Fury adında iki oğlu, Venezuela Fury ve Valencia Amber Fury isminde ise iki kızı dünyaya gelmiştir.

Bela Gyongyosi‘ye karşı ilk profesyonel maçını yaptı. Tyson, ilk maçında müsabakanın ilk turunda nakavtla maçı kazandı. 2009 senesinin Eylül ayında John McDermott‘u yendikten sonra İngiliz ağır siklet ünvanını aldı. Ayrıca 2011 yılının Temmuz ayında İngiliz Milletler Topluluğu ağır siklet ünvanlarını da kazandı. Boksör Dereck Chisora’yı yendi. Fury, 2012 senesinin Temmuz ayında da ilk WBO Kıtalararası ağır siklet şampiyonluğunu kazandı.

Buna ek olarak Tyson Fury, 2015 senesinin Şubat ayında Christian Hammer‘ı unvanını korumak için yendi. Aynı zamanlarda Fury, Los Angeles Staples Center’da WBC ağır siklet şampiyonu Deontay Wilder‘a da meydan okumuştur. 2016 senesinde doping kontrolü yapılmış ve numunelerinde uyuşturucu maddeye rastlanmıştır. Numeneler sonucunda müsabakalardan 2 yıl men edilmiştir.

22 Şubat 2020 tarihinde düzenlenen WBC Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonası‘nda Fury rakibi Deontay Wilder‘ı nakavt ederek WBC Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu olmuştur.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=WXFOAC4y400

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu