Alışveriş Rehberi

Tüy Sarartıcı Krem Nedir? Nasıl Kullanılır?

instagram takipçi hilesi

İstenmeyen tüyler vücutta çeşitli bölgelerde çıkarak görünümü olumsuz yönde etkiler. Erkekler genellikle sadece tatile çıktığı dönemlerde tüylenme problemini dert eder. Fakat kadınlar için bu durum her zaman rahatsız edicidir. Tüylerin rahatsız edici görünümünden kurtulmanın bir yolu da tüy sarartıcı krem kullanmaktır.

Tüy sarartıcı kremi, vücudun çeşitli bölgelerinde kullanılarak siyah kılların sarı hale gelmesini sağlar. Bu sayede kıllar daha az görünür ve estetik görüntü ortaya çıkar. Farklı markalar tarafından satışa sunulan ürün seçeneklerinin, kılları azaltmak gibi bir etkisi yoktur.

Bu yazımızda farklı markaların tüy sarartan krem çeşitlerini ve kullanım şekillerini inceledik. Daha önce hazırladığımız tüy dökücü kremlerin doğru kullanım şekli hakkındaki yazımızı da okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Tüy Sarartıcı Krem Nasıl Kullanılır?

Tüy Sarartıcı Krem Nedir? Nasıl Kullanılır?

  • Tüy sarartan kremlerin üzerinde doğru kullanım şekli yazar. Genel itibariyle ürünlerin yüz, karın ve genital bölgede kullanımı uygun değildir. Kol ve bacak bölgesi için kullanım uygundur. Kesinlikle uygulama yapacağınız bölgeye ürünün uygun olup olmadığını değerlendirerek hareket edin.
  • Eğer ürün uygulayacağınız bölgeye uygun değilse yanma, tahriş, kızarıklık ve hassasiyet problemi ortaya çıkar.
  • Gelelim ürünün doğru kullanım şekline. Hangi markanın ürünü alırsanız alın kutunun içinden bir ölçü kabı çıkar. Bu kabın üzerinde 2 kademe bulunur. Ürünleri kutudaki miktarlara uyacak şekilde boşaltın. Yine kutudan çıkan spatula ile iyice karıştırın.
  • Karıştırma işleminin ardından ürünü uygulama yapacağınız bölgeye dikkatlice uygulayın. Bu noktada gözünüze ve kıyafetlerinize dikkat edin. Eğer ürün gözünüze ya da  kıyafetlerinize bulaştıysa derhal bol suyla yıkayın.
  • Ürünlerin kullanım şekli değişiklik gösterir. Kutuda yazan süre boyunca bekleyin.
  • Ardından soğuk suyla iyice yıkayın.
  • Eğer tüyleriniz yeteri kadar  sararmadıysa yıkamadan önce birkaç dakika daha bekleyebilirsiniz. Fakat uzun süre beklemenizi kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Çünkü uzun süre beklemeniz cildinizde reaksiyon oluşmasına yol açabilir. Buraya konuyla ilgili bir video bırakıyoruz, tıklayarak izleyebilirsiniz.

Tüy Sarartıcı Krem Tüyleri Çoğaltır mı?

Tüy Sarartıcı Krem Nedir? Nasıl Kullanılır?

Tüy sarartan kremi kullanan ya da kullanmayı düşünen kişiler, tüylerin daha kalın çıkmasından dolayı tereddüt eder. Birçok kişi tüy sarartıcı kremin kullanılmasını kalınlaşmaya yol açacağını düşünerek önermez. Bu konuda yapılan kesin bir araştırma olmadığını belirtelim.

Ürünün içeriğine baktığımızda oryal ya da saç boyası ile benzerlik gösterdiği görülür. Kıllara kesin bir etkisi yoktur. Tüyler uzadıkça yeniden eski rengine dönmeye devam eder. Bu nedenle tüyleri azaltma ya da arttırma gibi bir etkisi olduğunu söylememiz doğru olmayacaktır.

Ayrıca bazı kullanıcıların oryal sürerek de tüylerini sararttığı görülür. Fakat sağlık açısından bakıldığında cilde bu tarz kimyasal ürünleri değdirmek kesinlikle doğru değildir.

Tüy sarartan kremleri de sağlık açısından vücudun çeşitli bölgelerinde kullanımını tavsiye etmiyoruz. Bunun yerine doğal tüy sarartma yöntemlerini kullanmanızı önerebiliriz.

Tüy Sarartıcı Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Konusu Hakkında Videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu