Yerli Erkek Ünlüler

Turhan Çömez Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Turhan Çömez
Tam adı: Turhan Çömez
Doğum tarihi: 22 Ekim 1965
Doğum yeri: Balıkesir / Türkiye
Boyu: …
Burcu: Terazi
Ailesi: …
Eşi: …
Çocuk (ları): 2
Mesleği: Doktor, Siyasetçi
Aktif Yılları: 2002’den günümüze
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabitiktok

Hakkında

Turhan Çömez 1965 yılında Balıkesir’de dünyaya gelmiş olan Türk siyasetçi ve doktordu.

Turhan Çömez Hayatı

Turhan Çömez 22 Ekim 1965 tarihinde Balıkesir’in Gönen ilçesinde dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra ilk olarak Erzurum’da bulunan 1 Nolu Sağlık Ocağı’nda göreve başlamıştır. Burada Koruyucu ve Halk Sağlığı Hekimi olarak bir süre çalışmıştır.

Daha sonrasında Balıkesir’e dönmüş ve Bandırma Devlet Hastanesi’nde acil doktoru olarak görev yapmıştır. Ardından İstanbul’da bulunan Vakıf Gureba Hastanesi’ne geçiş yapmış ve burada Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yapmıştır.

Turhan Çömez evli ve 2 çocuk babasıdır.

Turhan Çömez Siyasi Hayatı

Turhan Çömez doktorluk hayatının yanı sıra siyasetle de oldukça yakından ilgilenmiştir. Siyaset hayatına ilk olarak 2001 yılında başlamıştır. 2001 ve 2008 yılları arasında Ak Parti‘de yer almıştır. Ak Parti’den 22. dönem Balıkesir milletvekili olarak aday gösterilmiş ve seçilmiştir.

Ak Parti’de bulunduğu süre boyunca özellikle parti içinde belirli kesimlere sert çıkışlarda bulundu. Parti içi eleştirileri nedeniyle 8 Nisan 2008 tarihinde partinin disiplin kurulu tarafından Ak Parti’yi küçük düşürücü tavırlar sergilediği gerekçesiyle ihraç edilmesine karar verildi. Böylece Ak Parti’deki siyaset hayatı son bulmuş oldu.

2008 yılında patlak veren Ergenekon Davası kapsamında hakkında tutuklama kararı çıkartılmıştır. Ancak 208 yılında dil eğitimi almak amacıyla İngiltere’de bulunması nedeniyle hakkındaki tutuklama kararı uygulanamamıştır.

İngiltere’de bulunduğu dönemlerde hakkında yakalama kararı çıkartılması nedeniyle iltica başvurusunda bulunmuştur. İltica başvurusu kabul edilmiş ve kendisine 5 yıl süreyle iltica statüsü tanınmıştır. Yurt dışında bulunduğu sürede Tıp Fakültesi’ndeki tüm sınavları başarıyla tamamlamış ve hekimlik diploması almıştır.

Diplomasını almasının ardından bir süre Basildon and Thurrock Üniversitesi Hastanesi’nde hekim olarak görev yapmaya başlamıştır. Bu süreçte gerçekleştirdiği performansla İngiltere’de en başarılı göçmen listesinde yer alan 40 göçmenden bir tanesi olmayı başardı. Aynı zamanda Lordlar Kamarası’nda yer alarak en başarılı doktor unvanına sahip oldu.

Ergenekon Davası son bulduktan sonra davadan beraat etti. 2019 yılında davadan beraat etmesinin ardından Türkiye’ye geri döndü. İngiltere’de bulunduğu süre boyunca ara verdiği siyaset hayatına geri dönüşü ise 12 Ekim 2022 tarihinde oldu. O dönemler yeni kurulan İyi Parti’de yer aldı.

14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilen genel seçimlerde 28. Dönem Balıkesir milletvekili olarak aday gösterildi. Seçimlerde 1. sıradan milletvekili olarak seçildi.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu