Tarih

Tüm Zamanların En Güzel İntiharı: Evelyn McHale

Evelyn McHale Kimdir?

instagram takipçi hilesi

evelyn mchale 1
Tam adı: Evelyn McHale
Doğum tarihi: 20 Eylül 1923
Doğum yeri: Berkeley, Kaliforniya, ABD
Ölüm tarihi: 1 Mayıs 1947
Ölüm yeri: Empire State Binası, New York, ABD
Boyu: 
Burcu: Başak
Ailesi: Helen McHale (Annesi), Vincent McHale (Babası), Helen Brenner (Kardeşi)
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Muhasebeci
Aktif Yılları: 1930 ve 1940’lı yıllar
youtube-chanel
Sosyal Medyada

Başlıklar

Hakkında

Evelyn McHale Kimdir? Evelyn McHale, muhasebecidir.

Evelyn McHale, 20 Eylül 1923 tarihinde Berkeley, Kaliforniya, ABD’de dünyaya gözlerini açtı. Annesinin adı Helen McHale, babasının adı ise Vincent McHale‘dir. Helen Brenner isminde bir kardeşi vardır. Anne ve babası o küçükken boşandı.

Lise eğitimini tamamladıktan sonra orduya katıldı. Bir süre orduda görev yaptıktan sonra New York’a taşındı. New York’ta yer alan Kitab Gravür Şirketi‘nde muhasebeci olarak çalışmaya başladı. ABD Hava Kuvvetleri’nde görev yapmış olan Barry Rhodes ile nişanlandı.

Buraya kadar Evelyn McHale‘ın hayatı gayet normal bir seyir içerisinde. Fakat ünlenmesi öldükten sonra oldu. 27 Nisan 1947 günü bir trene bindi ve New York’tan Pensilvanya’ya Barry Rhodes‘in yanına gitti. Dört gün sonra tekrardan New York’a döndü. Dönüş yolunda nişanlısı Rhodes, ona bir kolye hediye etti. McHale, bu kolyeyi ölene kadar çıkarmayacağını söyledi ve ayrıldılar.

Evelyn McHale, New York’a geldiğinde Governor Clinton Hotel‘e yerleşti. Otel odasında bir intihar mektubu yazdı. Zarf içine mektubu ve birkaç dolar para koydu. Çantasına makyaj malzemelerini ve aile fotoğraflarını koydu ve saat 10:30 sıralarında otelden çıktı. Otelden ayrıldıktan sonra Empire State binasına gitti.

Binanın manzara seyretme noktası olan 86. kata çıktı. Ceketini ve çantasını korkuluklara astı. Nişanlısı Barry Rhodes‘in de hediye ettiği kolyeyi boynundan çıkardı ve avucuna sıkı sıkıya koydu. Saat 10:40 civarında 86. kattan yaklaşık 250 metre yükseklikten kendisini boşluğa bıraktı ve park halinde duran bir arabanın üzerine düştü. Atladığı sırada görevli 10 m kadar yanındaydı. Fakat elinden bir şey gelmedi.

Üzerine düştüğü araç Birleşmiş Milletler Meclisi‘ne ait olan bir Cadillac model araçtı. Aracın tavanı çöktü. McHale, aracın üzerinde sanki yatakta uyuyormuş gibi duruyordu. Nişanlısının hediye ettiği kolye ise hala elinde duruyordu. 86. kattan atlamasına rağmen ne bir kan ne de başka bir şey vardı. Olay gerçekleştikten 4 dakika sonra fotoğrafçılık okuyan Robert C. Wiles, Evelyn McHale‘in o meşhur uzanan cesedinin fotoğrafını çekti.

İşte o fotoğraf;

evelyn mchale 5

Ölümünden sonra çantasında yer alan mektupta ortaya çıktı. Mektupta şu ifadeler yazıyordu;

evelyn mchale 4

Nişanlısı Barry Rhodes, 2007 yılında Florida eyaletinin Melbourne şehrinde vefat etti.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=r6I-Qs4YjRg

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu