Yerli Kadın Ünlüler

Tülin Şahin Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Tulin Sahin 2017 Foto Galeri 6
Tam adı: Tülin Şahin
Doğum tarihi:13 Aralık 1980
Doğum yeri: Odense/ Danimarka (Türk asıllı)
Boyu: 1,75 m
Eşi: Mehmet Özer
Mesleği:  Moda tasarımcısı, Sunucu, Oyuncu, Yazar ve manken.
Aktif Yılları: 1998’den bu yana
Resmi web sitesi: www.tuliss.com
imdb-logo
Sosyal Medyada

Instagram hesabi

Hakkında

Tülin Şahin kimdir? Türkiye’nin moda ve sunucu yönünde aranılan ve ekranlara yakışan ünlülerden biri olan ,Tülin Şahin’in biyografi sayfasındasınız.

Tülin Şahin,13 Aralık 1980’de Danimarka’nın Odense kentinde dünyaya gelmiştir. Aslen Sivas’lıdırlar. Çocukluğu yine bu kentte geçmiştir. Yaptığı meslek olan model olarak bir alışveriş merkezinde keşfedildi. Daha sonrasında ise profesyonel mankenlik için 1998 yılında Paris’e gitti.

Şahin, Türkiye’ye ise Zeki Triko ile imzaladığı mankenlik işi geldi ve yerleşti. Amerikalı ünlü model Cindy Crawford’a çok benzediği için Tülin Şahin’e hem yerli basın hem de dünya basınında, Cindy olarak anılmaktadır.

Eşi Mehmet Özer ile birlikte birçok hayır işinde bulunmuştur.  2008 yılında kadınlara yönelik Tuliss adlı bir site kurdu.

Bunun yanı sıra  konsept ve marka danışmanlığı ile birlikte freelance moda editörlüğü de yapmakta. Zayıflamak isteyen bayanlara yönelik beslenme ve diyet üzerine Sırlar, Siz Hâlâ Diyet mi Yapıyorsunuz? ve Kral Prens ve Fakir kitaplarını yazmıştır.

Karl Lagerfeld tarafından Turkish Beauty/Türk Güzeli olarak dillendirilmiştir. Tülin Şahin bildiği yabancı diller ise ; İngilizce, Danca, İsveçce, Norveçce, Türkçe, Almanca ve Fransızca olmak üzere yedi dili çok iyi bilmekte.

Kitapları

  1. Sırlar
  2. Siz Hâlâ Diyet mi Yapıyorsunuz?
  3. Kral Prens ve Fakir

Filmleri

  1. Acun Firarda (TV Programı)
  2. 1999- Gece Şahinleri (Film)
  3. 1996- Tatlı Kaçıklar (Dizi)

Videoları

Fotoğrafları

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu