En Güvenilir Freelancer Siteleri Hangileridir?

instagram takipçi hilesi

Günümüzde internetten para kazanmayı tamamen meslek haline getirmiş birçok insan var. İnternet ortamının gerçek dünyaya kıyasla daha güvenilir olması, para kazanmak için sıklıkla tercih edilmesinin nedenleri arasında yer alıyor. Ayrıca, gerçek dünyada mesleğine uygun iş bulamayan kişiler  sanal dünya sayesinde hayallerine kavuşuyor. Ancak internetten iş yapmanın da zorlukları var.  Özellikle güvenilir olmayan siteleri kullanmak hem zaman kaybına hem de moral bozukluğuna yol açıyor. Bu yazımızda en güvenilir freelancer siteleri arasında araştırma yaptık. Gerçek kullanıcı deneyimleri doğrultusunda oluşturulan bu yazımıza güvenerek iş hayatına adımınızı atabilirsiniz.

Freelancer Nedir?

en güvenilir freelancer siteleri

Freelancer; kendi çalışma saatlerini kendi belirleyen ve genellikle evden çalışan kişilere verilen isimdir. Freelancer olarak çalışmak için sadece cep telefonu ya da bilgisayar yeterlidir. Freelancer çalışma yönteminde kazanacağınız parayı, yapacağınız işi bilerek çalışırsınız. En ufak işlerde bile para kazanma ihtimaliniz vardır. Örneğin; siz çok iyi karakalem çalışıyorsanız yaptığınız resimleri satarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

En iyi freelancer siteleri ise şunlardır:

  • Armut.com
  • Bionluk.com
  • Sadeceon.com
  • Bonus (en altta)

Armut.com

en güvenilir freelancer siteleri

En güvenilir siteler arasında ilk sırada Armut yer alır. Armut hem alıcı olarak hem de satıcı olarak kazançlı çıkabileceğiniz bir platformdur. Armut sayesinde temizlikten yazarlığa kadar her kategoride işinizi yapabilir / yaptırabilirsiniz. Üye girişi yaptıktan sonra size gelecek mailleri takip etmeniz gerekir.

Genel mailde ya da bildirimde size uygun olan işlerin bilgilendirmesi yapılır. Eğer size gelen bildirimde iş için uygunsanız makul bir ücret ödeyerek teklif verebilirsiniz. Sistemde bazı hizmetlerin ücretli olması dezavantaj gibi görünse de, aslında aksine avantaj sağlayan bir durumdur. Gerçekten iş arayan insanlarla birebir iletişime geçme ve ciddi bir şekilde para kazanma avantajı doğar.

Bionluk.com

freelancer

En güvenilir freelancer siteleri arasında Bionluk sıklıkla tercih edilir. Bionluk’ta hizmet vermek için başlangıçta küçük bir ücret vermeniz gerekir (Son rakamlara göre 10 TL idi). Ücret ödemesi yaptıktan sonra sisteme giriş yapabilirsiniz. Başlangıçta kendinizi çok iyi şekilde tanıtmanız gerekir. Ayrıca ilk etapta yaptığınız satışlar için ücreti makul seviyede tutmalısınız. Kısa sürede size teklifler gelmeye başlayacaktır.

Gelen tekliflerden sonra işi başarıyla tamamlarsanız size yorum gelir. Yorumlarda sizden ne kadar pozitif bahsederlerse yukarlarda görünme ihtimaliniz de o kadar yükselecektir. Özellikle evden çalışmak istiyorsanız Bionluk tam da size göre bir sitedir. Ancak, Bionluk kazandığınız üretin %20’sini kesintiye uğratır. Bu ücret kesintisi can sıkıcı gibi gelebilir kulağa. Fakat, Bionluk’un sizi geniş bir müşteri kitlesiyle buluşturacağı düşünüldüğünde küçük bir kesintiyi hak ettiği düşünülebilir.

Sadeceon.com

en güvenilir freelancer siteleri

Sıklıkla tercih edilen Sadeceon; 10 TL ve üzeri miktarlarda para kazanmanızı sağlar. Yeteneklerinizi gösterebileceğiniz site, güvenilirlik yönünden de sıklıkla tercih edilir. Giriş yaparken bilgilerinizi ve fotoğraf eklemeniz gerekir. Ardından inceleme yapılır ve hesabınız uygun bulunursa onaylanır. Ardından çalışmaya başlayabilirsiniz.

Bonus: Myiyo

Her nerede olursanız olun, internetiniz olduğu her yerde; anket doldurarak internetten para kazanmanız mümkün. Myiyo sayesinde, size sunulan anketleri doldururak, puan kazanıyorsunuz. Bu puanların karşılığı olarak da para kazamış oluyorsuuz. Aslına bakarsanız, diğerlerine göre farklı bir çalışma yöntemi. Hemen başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.

anket

En İyi Freelancer Siteleri Hakkında Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=FuQw1V8Y3ug

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu