Hastalıklar

Tükürük Testi ile Bağırsaklarınızın Sağlıklı Çalışıp, Çalışmadığını Nasıl Öğreniriz ?

instagram takipçi hilesi

Evet bu test sayesinde, vücudumuzda yer alan zararlı bakterilerin zararlı şekilde artma durumunu görebileceğiz.

bagirsak tukuruk testi

Bağırsaklarımızda aşağı yukarı 100 trilyon bakteri bizimle birlikte yaşamakta. Vücudumuzda bizimle birlikte yaşayan bakterilerin büyük bir kısmı yararlı bakteriler olsa da bunlardan bazıları sağlımızı etkileyecek kadar zararlı olabilmekte. Bir maya bakterisi olan Candida da zararlı bakterilerden sadece birisi. Normalde her canlıda bulunan bu bakteri türü oksijene ihtiyaç duymadığı için bağırsaklar, onlar için muhteşem bir alan olarak gösterilir.

Kendinizi Test Edin

bakteri

Bu mantar türü çeşitli sebeplerle artış göstererek vücutta dengesizlik gösterebilmekte. Bu durum karaciğer başta olmak üzere pek çok organda çeşitli rahatsızlıkların oluşmasına neden olur. Atıştırma yaparken veya küçük bir yemekte bile karnınız şişiyor ve ağrıyor, diyet yapmanıza rağmen bu şişliği indiremiyorsanız, lifli besinler tüketseniz bile kabızlık sorunu çekiyorsanız, büyük bir ihtimalle candida mantarı vücudunuzu etkisi altına almış demektir.

bagirsak testi

Bu mantarın çoğalıp çoğalmadığını anlamanın çok kolay bir yolu var!

Nasıl mı?

Sabah işe veya okula gitmek için kalktığınızda aç karnına su dolu bir bardağa tükürün ve bardağı 15 dk kadar gözlemleyin . Gözlemleriniz sonucunda, eğer tükürük suyun üstünde kalıyorsa sağlıklı bir bağırsak florasına sahipsiniz demektir.

Yine gözlemlerinizin sonucunda , tükürük dibe çöküyor veya saçak saçak suya karışıp suyun rengini bulandırıyorsa, bağırsak floranız bozulmuş anlamına gelmektedir.

 

bagirsak tukuruk testi nasil yapilir
Bağırsaklarınızın sağlıklı olmadığını gösteren 3 durum

Bu durumun oluşmasının arkasında pek çok neden var.  Kullanılan ; Antibiyotikler, doğum konrol hapları, beyaz unlu besinler, hormonlu besinler, alkol kullanımı, yağsız beslenme, kanser tedavileri, yanlış diyetler ve daha birçok bunlar gibi etkenlerden dolayı bu durumun ortaya çıkışını tetikliyor.

Bu durumla karşılaştığınızda ilk yapacağınız şey ise mutlaka bir doktora başvurmanız olamalıdır. Önemsemez ve doktora gitmezseniz , vücudunuzun dengesi sandığınızdan daha kötü sendeleyebilir. Bu durumundan şüpheleniyorsanız, yarın sabah bu testi uygulayarak kendinize teşhis koyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu