Yerli Kadın Ünlüler

Tuğçe Kandemir Kimdir?

instagram takipçi hilesi

tuğçe kandemir2

Tam adı: Tuğçe Kandemir
Doğum tarihi: 1996
Doğum yeri: Mersin / Türkiye
Boyu: 1.64 m
Mesleği: Şarkıcı, söz yazarı, öğretmen
Aktif Yılları: 2018’den bu yana
imdb-logo

youtube-chanellisten-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi

Hakkında

Tuğçe Kandemir Kimdir? Tuğçe Kandemir, 1996 doğumlu Türk şarkıcı, söz yazarı sanatçımızdır. Aslen Mersin’li olan Tuğçe Kandemir, Mersin Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Şu anda yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Özel bir okulda edebiyat öğretmenliği yapmaktadır.

Tuğçe Kandemir, seslendirdiği tüm şarkıları kendi yazıp bestelemektedir. 2018 yılında ‘Bu Benim Öyküm‘ isimli şarkısıyla çıkış yapmış ve tanınmıştır.

Üniversitede okurken yaşadığı bir ayrılık sonucunda hüznü ve üzüntüsünü içine dökerek yazdığı Bu Benim Öyküm şarkısını arkadaş ortamında söylemiş ve arkadaşları tarafından kameraya alınmıştır. Daha sonra yakın arkadaşları kendisinden habersiz bir şekilde bu şarkıyı sosyal medya da paylaşmıştır. Şarkı, sosyal medyada büyük beğeni yakalamış ve popüler olmaya başlamıştır.

Tuğçe Kandemir şarkısının sosyal medyada beğenildiğini farkettiğinde henüz 30 bin kişinin izlediğini ve tedirgin olarak kendisini sosyal mecralardan silerek, hesaplarını kapattığını söylemiştir. Göz önünde olmayı sevmeyen şarkıcının şu anda Instagram hesabında 680 bin kişi tarafında takip edilmektedir.

İlginizi çekebilir: Melisa İmrak Kimdir?

Sosyal medyada videosunun izlenme ve beğeni sayıları arttıkça Oğuzhan Uğur tarafından fark ediliyor ve Oğuzhan Uğur telefon numarasını bularak Tuğçe Kandemir’e ulaşıyor. Şarkısının çok iyi olduğunu, milyonlarca izleneceğini belirtiyor. İkili zamanla arkadaş oluyorlar Kandemir , Oğuzhan Uğur’un doğum günü için ‘Bu Benim Öyküm’ şarkısının nakaratını doğum günü şarkısı olarak uyarlayıp video çekiyor. Oğuzhan Uğur bu videoyu sosyal medya hesaplarında paylaşıldığı an milyonlar tarafından izleniyor ve kendisi için bambaşka bir dönem başlıyor.

2018 yılında ‘Bu Benim Öyküm’ parçasını Eli Türkoğlu ile beraber seslendirerek piyasaya sürüyor. 168 milyon izlenen parçanın akustik versiyonu da yapılmıştır ve çok beğenilmiştir.

Tuğçe Kandemir bu şarkısıyla ilgili çok fazla ‘bağımlılık yapıyor’ yorumu aldığını ve bu duruma kendisinin inanamadığını belirtiyor. Elinde yaklaşık 185 tane yazılı halde bekleyen şarkısı olduğunu belirten şarkıcı, en iyi şarkısının bu şarkı olmadığını düşünüyor.

Tuğçe Kandemir, kendi müzik tarzını pop veya arabesk olarak değil de post modernist bir tarz olarak yorumluyor.

2018 yılında Yanlış ve İçimdeki Sen isimli parçalarını da dinleyicilerine ayrı ayrı sunmuş ve hep olumlu tepkiler almıştır.

2019 yılında Gülü Soldurmam ve Yelkovan isimli iki şarkı daha yayınlamıştır. Bu şarkıları da dinleyicileri tarafından çok beğenilmiş ve izlenilmiştir. Hala milyonlarca tık almaya devam etmektedir.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu