Tuğba Ünal

instagram takipçi hilesi

tugba unal 17

Tam adı: Tuğba Ünal
Doğum tarihi: 12 Ağustos  1984
Doğum yeri: Ankara/ Türkiye
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Yazar, şair, şarkıcı, sunucu
Aktif Yılları: 2014 yılından bu yana

youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Tuğba Ünal kimdir? Tuğba Ünal, 12 Ağustos 1984 yılında dünyaya gelmiştir. Ankara doğumlu olan Tuğba Ünal, yazar, sunucu ve şarkıcıdır. Aslen Ankaralıdır. Babası memur olduğundan çocukluğu Anadolu’da farklı farklı şehirlerde geçmiştir. Üniversite eğitimini Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’nde Turizm Rehberlik bölümünden mezun olarak tamamlamıştır.

Üniversiteden mezun olduktan sonra Ünal, eğitimini aldığı alanda çalışmaya başlayarak iş hayatına giriş yapmıştır. İlk olarak 4 yıl boyunca turist rehberliği yapmıştır. Aynı zamanda da İngilizce öğretmenliği yapmıştır. Daha sonra bir dönem vize danışmanlığı ve çevirmenlik işini yapmaya başlamıştır. Bu sebepler birçok defa yurtdışı seyahatine giderek farklı kültürler keşfetmiştir.

Ardından kariyerini ekranlara taşıma kararı almıştır. İlk ekran tecrübesi Başkent Tv yapılan Turizm Güncesi isimli tv programı ile olmuştur. Daha sonra yıllardır yazdığı şiirlerinden güç alarak bir kitap yazmaya karar vermiştir. Çıkarttığı ilk şiir kitabının ismi ‘Güzellik Zor Hikaye’dir. Daha sonra ikinci kitabı Öyküm Sensin’i çıkartmıştır.

Birçok mecrada köşe yazarlığı yapan Ünal, aynı zamanda söz yazarlığı da yapmaktadır. Dans etmeyi ve şarkı söylemeyi çocukluğundan beri seven Ünal, 2019 yılında Kalbince isimli bir albüm çıkartmıştır.

Kitapları

  1. Güzellik Zor Hikaye
  2. Öyküm Sensin

Albümleri

  1. 2019 – Kalbince
  2. 2019 – Seninle Ölürüm feat Tayfun

Videoları

Fotoğrafları

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu