Yerli Kadın Ünlüler

Ece Mumay Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ece mumay 7

Tam adı: Ece Mumay
Doğum tarihi: 12 Ağustos 1998
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.65 m
Sevgilisi:
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2018 yılından bu yana

youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi

Hakkında

Ece Mumay kimdir? Ece Mumay, 12 Ağustos 1998 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiş Türk şarkıcıdır. 2018 yılında yaptığı cover şarkılarla sesini ve adını duyurmuştur. Küçüklüğünden beri müzikle ilgilenmektedir. 8 yaşında gitar çalmaya başlamıştır.

Lise eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nın lise bölümünde klasik kemençe alanında 3 yıllık eğitim almıştır. Ardından 4.sınıfta gitar bölümüne geçerek ve mezun olmuştur. Üniversiteye, İstanbul Üniversitesi’nde Konservatuvarda devam etmiştir. Gitar Bölümünden girdiği sınavları başarıyla geçmiştir.

Küçüklüğünden beri gitar çalan ve şarkı söyleyen Mumay, aynı zamanda şarkı sözleri de yazmaktadır. Bir gün İrem Derici’nin en sevilen şarkılarından biri olan Kalbimin Tek Sahibine şarkısına cover yaparak klip çekmiş ve bunu sosyal medyada paylaşmıştır. Bir anda yayılan bu videoyla Ece Mumay’ın adı duyulmaya başlamıştır. Bu şarkı Mumay’ın müzik kariyerindeki dönüm noktası olmuştur.

İglinizi çekebilir: İsmail YK

2015 yılında aktif olarak kendi adıyla açtığı Youtube kanalına gitarıyla cover yaptığı şarkıları çekerek paylaşmaya başlamıştır. Her geçen gün dinleyici kitlesini arttıran Ece Mumay’ın coverları İrem Derici’nin de dikkatini çekmiştir. TRT 1 tarafından yayınlanan sabah programına katılarak adını müzik dünyasında duyurmayı başarmıştır.

Aynı zamanda Youtube’da paylaşımlarına devam etmiş ve Youtube’da en çok dinlenen isimlerden biri olmuştur. 2018 yılında Pasaj Müzik’le anlaşarak ilk albümü olan Odamdan’ı çıkartmıştır. 10 şarkıdan oluşan albümün en sevilen parçaları Vazgeç Gönül, Belki Bir Gün, Eylül parçaları olmuştur.

2019 yılında Hırka ve Söyle adında iki single çıkartmıştır. Ece Mumay son olarak 2020 yılında Senden Sonra ve Ansızın şarkılarının ardından Galaksi adındaki son parçasını yayınlamıştır.

Ece Mumay Diskografisi

  1. 2018 – Odamdan
  2. 2019 – Hırka
  3. 2019 – Söyle
  4. 2020 – Senden Sonra
  5. 2020 – Bir Vedayla Bir Ömür
  6. 2020 – Yanıma Yanıma
  7. 2020 – Galaksi

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu