Yaşam

Tosun Paşa Filminde Yaşanan 7 İlginç Olay

instagram takipçi hilesi

Tosun paşa filmini izlemeyen yoktur. Herkesi gözlerinin içine kadar güldürmeyi başaran film, Kemal Sunal, Adile Naşit, Müjde Ar, Şener Şen, Ayşen Gruda gibi ünlü isimlerin bir araya gelmesi ile başarısını konuşturur. Yıllara meydan okuyan Tosun Paşa filminin bir de az bilinen kısımları vardır. İşte Tosun Paşa filminde yaşanan ilginç olaylar…

Tosun Paşa Filminde Yaşanan İlginç Olaylar

1. Tellioğulları’ndan Akil

Tosun paşa filminde geçen ilginç olaylar

Filmde, Şener Şen’in babası rolündeki Akil, hafızasını kaybetmiştir. Şaban’ı önce babası sonra amcası sanmaktadır. Herkesi kahkahaya boğan hafıza kaybetme sahnesi aslında filmin senaryosunda yoktur. Ancak dizi setinde talihsiz bir olay yaşanmıştır. Tellioğullarından Akil film çekimleri esnasında deveden düşmüştür. İç kanama yaşayan oyuncu, bir süre yattıktan sonra vefat etmiştir.

2.Kemal Sunal Bu Filmden Sonra Ünlü Oldu

Tosun paşa

Kemal Sunal, Tosun Paşa filminden önce de çeşitli filmlerde oynamıştı. Fakat henüz o kadar ünlü değildi. Onu asıl ünlü yapan ve peşi sıra film tekliflerinin sıralanmasını sağlayan Tosun Paşa filmi olmuştur.

3.Çöl ve Yeşil Vadi

Tosun paşa filminde geçen ilginç olaylar

Filmde çölde çekilen sahneler aslında Kilyos’ta geçmiştir. Yeşilvadi ise Kemerburgaz Ağaçlı Köyünde yer alan bir bölgedir.

4.Tosun Paşa Filminde Yaşanan İlginç Olaylar: Nazım Hikmet Yazdı, Kartal Tibet Yönetti

Kemal Sunal

Tosun Paşa filmi aslında Nazım Hikmet’in kaleminden çıkan bir öyküdür. Öykünün film edilmesinin yanı sıra yönetmen koltuğunda her zaman oyuncu olarak tanıdığımız Kartal Tibet oturur. Kartal Tibet’in ilk yönetmenlik tecrübesi olan film, birçok başarıyı da beraberinde getirir.

5.Lakabı Küçük, Kendisi Büyük

küçük enişte

Filmdeki küçük enişte aslında o kadar da küçük değildir. Yani, enişte evin en büyük kızı ile evlidir. Bu durumda gerçekten küçük olması mümkün değildir. Fakat boyunun kısa olması ve fevri davranışları Şaban karakterinin onu küçümsemesine yol açmıştır. “Tutmayın küçük enişteyi” repliği yıllara meydan okumayı başarmıştır.

6.Filmde Çocuk Yoktur

Tosun paşa filminde geçen ilginç olaylar

Filmi dikkatli izlediyseniz, filmde bir tane bile çocuk oyuncu olmadığını da farkedersiniz. Ne Tellioğullarında ne de Seferoğullarında çocuk karakter yoktur. Aslında iki aile de oldukça geniştir. Ayrıca iki ailede de genç çiftler vardır. Ama çocuk karakterler diziye eklenmemiştir.

7. Tosun Paşa Filminde Yaşanan İlginç Olaylar: 7 Film Tek Ev

yeşilçam

Tosun Paşa filminin çekildiği ev daha önce farklı filmlerde de kullanılmıştır. Bu filmler; Neşeli Günler, Sevgili Dayım, Gol Kralı, Cafer’in Çilesi, Orta Direk Şaban, Şaban Oğlu Şaban, ve Süt Kardeşler’dir. Aslında ev dediğimize bakmayın. Filmin çekildiği yer tarihi Simenoğlu Köşkü’dür. Köşkün yeri Yeşilköy’dür. Bu mekan tarihte çekilen ilk Türk filmine de ev sahipliği yapar.

İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu