Eğitim

TOEFL & IELTS KURSLARI NASILDIR ve NASIL OLMALIDIR ?

Nasıl Olmalıdır? Neler Yaparak Bu Kurslarda Başarı Sağlanabilir?

instagram takipçi hilesi

TOEFL & IELTS  KURSLARI

Uluslararası geçerliliği olan akademik sınavlar içerisinde TOEFL Sınavı ve IELTS Sınavı dünya çapında en popüler olan iki üst düzey sınavdır. Bu sınavların kursları veya hazırlık programları kesinlikle ingilizce öğretmeye yönelik değildir ve olmamalıdır.  İngilizcesi çok iyi olan adayların İngilizcesinin akademik anlamda başvuracakları kurumun veya üniversitenin istediği puana uygun olup olmadığının ölçüldüğü bir sınavdır. Bu kuruluşlar tarafından bir kabul vizesi niteliğindedir.

toefl ielts kurslari

Pandemi Nedeniyle TOEFL Sınav Süreci Gecikse de…

Toplam 6 ingilizce becerisiyle öğrenci adayları bu sınavlara tabii tutulur. Bunlar; Reading sınavı (ingilizce okuma) , Listening Sınavı (ingilizce dinleme) , Gramer Sınavı (İngilizce gramer) , Speaking Sınavı (ingilizce konuşma) , Vocabulary Sınavı (ingilizce kelime), Writing Sınavı (ingilizce yazma) bilgi birikimini ölçümleyen bu iki sınavda da ileri derecede ingilizce bilgi birikimi gerekir. Burada önemli olan TOEFL kursu veya IELTS kursu öğrencilerinin hedeflerinin ne olduğu ve bu hedeflere göre TOEFL kursları eğitim programından veya IELTS kursları eğitim programından nasıl faydalanmaları gerektiği hakkında emin olmaları gerekliliğidir.

IELTS Sınavı İngiltere, TOEFL Sınavı Amerika Menşeili

Öncelikle IELTS sınavı biraz daha İngiltere menşeili ve yazılı sistemi temsil etmekte, TOEFL sınavı ise biraz daha Amerika menşeili ve Bilgisayar üzerinden yapılan sınav sistemini temsil etmektedir. Öğrenciler arasında IELTS sınavı , TOEFL sınavına göre daha kolay olarak görülmektedir. Ama bu doğru değildir. İkisinin de zorluk derecesi aynıdır, Kolay hissettiren ana etken; Türkler yazılı sistemde sınav olmaya alışkın olduğu için yöntem olarak daha kolay hissetmektedir. Halbuki teknik ve akademik olarak zorluk derecesi daha basit değildir. Yöntemi daha basit gelmektedir. Bilgisayar üzerinden çalışmaya ve sınava tabi tutulmaya alışmış uluslarda da TOEFL sınavı daha basit olarak görünmektedir. Aynı yöntem alışkanlıkları kendileri içinde geçerlidir.

Ankara TOEFL Sınav Kursları

Ankara TOEFL ve IELTS kursları çözüm önerileri maalesef çok karmaşık ve bu sınavların genel mantığını ve içeriğini barındırmayan, yanı sıra sonuçları noktasında da başarılı olamayacak yöntemleri izlemektedir. Maalesef Ankara’daki İngilizce Kursları bu iki sınavı da diğer kurs programlarındaki alışkanlıklarına göre programlamaktadırlar.

TOEFL Kursu Denilince;

Nasıl mı ? Şöyle ki; TOEFL kursu denilince bilgisayarlı bir sınıf, IELTS kursu denince de bir adet projeksiyonun veya DVD playerin olduğu bir sınıf kâfi diye düşünürler. Yani biçimsel öğelere takılır, ticari kaygılarla programlar yapar, akademik müfredat ve sınavın ihtiyacı olan bilgilerin tam alınabilmesi için değişken olabilecek süreleri bile bir kalıba oturtmaya çalışırlar.

Olması gerekenleri Perfect English TOEFL Kursları ve Perfect English IELTS Kursları dışında kesinlikle hiçbir kurs uygulanmamaktadır. Neden Derseniz ? Şöyle izah edeyim; Bu tür uluslararası akademik seviyesi yüksek olan sınavlarda başarılı olmak için uyulması gereken aşamalar şöyledir: birinci aşama; Öğrencinin yöntem olarak hangi sınava gireceğine karar vermesidir. İkinci aşama; ihtiyacı olan puanın ne olduğunu tespit etmesidir. Üçüncü aşama;  sınava girecek kişinin ingilizce seviyesinin sınavda tabii tutulacağı 6 temel becerinin altısına göre ne aşamada olduğunun tespit edilmesidir. Dördüncü aşama;  bu temel 6 beceride istediği puan seviyesinde çıktığı becerilere çok yüklenmeden , eksiği olan becerilere zaman ayırarak gerekli akademik programın yapılmasını sağlamak ve alacağı ders saat sayısını en verimli şekilde takvimlenmektir.

Beşinci ve son aşama ise ; Bu sınavlar hakkında uzman olan eğitmenler eşliğinde bu sınavlara yönelik uluslar arası geçerliliği olan materyallerle müfredatlandırmak ve akabinde eğitim almaya başlamaktır. Anlatırken bile aklımızın karıştığının farkındayım. Şimdi hazır olun en önemli etkeni söylüyorum. Bu iki sınava da kesinlikle grup ortamında hazırlanılmamalıdır. Uzmanından Birebir özel ders alınmalıdır. Harici bütün hazırlıklar ve yöntemler abestle iştigal olmakla beraber sonuç vermemektedir.

MR

MaksatReklam MaksatBilgi'nin reklam servisidir. Doğal içerik reklamlarıyla , metin ve görüntülü ilgi çekici afiş reklamcılığını sizlere sunuyor. Bu sayede öne çıkıyorsunuz! Fark ediliyorsunuz !

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu