Müzeler ve SergilerTarih

Titanik Hakkında Hiç Bilinmeyen Bilgiler

Titanik hakkında hiçbir yerde bulamayacağınız 10 gerçek

instagram takipçi hilesi

Titanik filmini izlemeyen yoktur. Her sahnesi ayrı bir heyecan uyandıran film, herkesin bildiği üzere gerçekten uyarlamadır. Hatta filmin birçok sahnesi gerçekten yaşanmış olması ile duyanları hayrete düşürür. İşte Titanik hakkında bilgiler:

1. Korkak Japon Vatandaş

Titanik hakkında bilgiler

Titanik faciasından kurtulabilen kişilerden bir tanesi de Japon vatandaştır. Fakat bu kişi ülkesine geri döndüğünde herkes onu “korkak” olarak nitelendirmiştir.

2. Titanik Hakkında Bilgiler: Ölüm Müziğinin Kemancıları

Titanik hakkında bilgiler

Herkesin filmden aşina olduğu, gemi batarken bile çalınan keman sesi gerçektir. Orada çalışan tüm müzisyenlere her durumda çalmaya devam etmesi öğretilmiştir. Bu sayede yolcuların panik olması engellenmeye çalışılmıştır. Fakat; Titanik’teki hiçbir müzisyen kurtarılamamıştır.

3. Alkolün Faydalı Yanı Aşçıyı Kurtardı

Titanik hakkında bilgiler

Gemide çalışan aşçılardan birisi o gece alkolü fazla kaçırmıştı. Alkolün ısıtıcı etkisi sayesinde buzlu suda donmadan hayatta kalabilen aşçı, ölümden kurtulabilen az sayıdaki kişiden biridir.

4. Titanik Hakkında Bilgiler: 30 Saniye İle Facia Meydana Geldi

Titanik hakkında bilgiler

Titanik’in battığı buzdağı çok değil 30 saniye önce farkedilseydi herhangi bir facia yaşanmayacaktı. Fakat maalesef buzdağı fark edildiğinde her şey için çok geçti.

5. Gemi Değil, Otel Gibiydi

Titanik hakkında bilgiler

Titanik, tasarım harikası olduğu kadar hizmetleri ile de şaşkına düşürüyordu. Öyle ki geminin içinde; Türk hamamı, yüzme havuzu, spor salonu ve kütüphane bile vardı.

6. Titanik Hakkında Bilgiler: Sadece 306 Ceset Bulundu

titanik

Titanik gemisine binen kişi sayısı tam olarak 2340 kişidir. Fakat gemiden sadece 710 kişi kurtulmuştur. Ölen kişilerden ise sadece 306’sının cesedine ulaşılabilmiştir. Yani yüzlerce kişinin kaybettikleri kişinin cesedini bile bulamamıştır.

7. Bilet Fiyatları

titanik

Yaklaşık 2 adet futbol sahası büyüklüğünde olan Titanik gemisinin bilet fiyatları bulunulan sınıfa göre değişiklik gösterirdi. Gemideki en pahalı bilet  2,560 dolardır. 2019 yılı itibari ile bu miktar: 14.707,14 Türk Lirası’na eşittir.

8. Titanik Hakkında Bilgiler: Yastık Değişir, Kader Değişmez

titanik

Titanik’te yolculuk yapan kişilerden bir tanesi 1871 yılında bir gemi ile yolculuk ederken gemi batmıştır. Fakat adam şans eseri gemiden ölmeden kurtulabilmiştir. Aynı adam korkularını yenerek Titanik’te yolculuk yapmıştır. Fakat Titanik gemisinin kaza yapması sonucu şansı yaver gitmemiştir ve adam ölmüştür.

9. Dürbün  Olsaydı Kaza Olmazdı

titanik

Titanik mürettebatının dürbünü bir dolabın içinde muhafaza edilmekteydi. Fakat, dürbünün bulunduğu dolabın anahtarı kaybedilmişti. Bu nedenle dürbünsüz yolculuğa çıkılmıştır. Aslında dürbün olsaydı Titanik’in buzdağına çarpması da engellenebilirdi.

10. Titanik Hakkında Bilgiler: Filmin Maliyeti

titanik

Batması yaklaşık 2 saat 40 dakika süren Titanik gemisinin yapımı 7.5 milyon dolardır. Fakat filminin maliyeti 200 milyon dolardır. 200 milyon dolar Türk parası ile 1.148.720.000,00 Türk Lirası’dır. ( Küsuratı okumadan geçtiğinizi biliyoruz)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu