hosting

Tırnak Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Tırnak Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Uzun zaman boyunca oje kullanmak kadınların tırnaklarında sararmalar oluşmasına neden olur. Ve tırnaklarımız sürekli göz önünde olduğu için çoğu kadın bu durumdan rahatsız olur. Çünkü kadınlar olarak dış görüntümüz oldukça önemlidir ve karşı taraftan ilk göze çarpan eller ve tırnaklar olduğu için de beyaz tırnaklar bizim için önemlidir.

Zamanla sararan tırnaklarınızı beyazlatmanın birçok farklı ve kolay yöntemi vardır. Bu yöntemlerden herhangi birini uygulayarak istediğiniz beyazlığa ulaşabilir ve tırnaklarınızı saklamak zorunda kalmazsınız.

İşte Hayatınızı Kurtaracak Tırnak Beyazlatma Yöntemleri

Diş Macunu

Tırnak Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

İlk yöntem olarak sararan tırnaklarınızı beyazlatmak için diş macunundan faydalanabilirsiniz. Beyazlatıcı özellikteki diş macununu tırnaklarınızın üstüne bastırmadan sürüp 1-2 dakika bekletip ardından bol bu ile durulayın. Bu işlemi düzenli olarak uygularsanız tırnaklarınızın zamanla istediğiniz beyazlığa ulaştığını göreceksiniz.

Diş macunu hepimizin evinde olan kolay ulaşılabilen bir ürün olduğu için sadece dişleriniz için değil tırnaklarınız için de kullanabilirsiniz.

Limon Suyu ve Karbonat

Tırnak Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Tırnaklarınızı beyazlatmanıza yardımcı olacak bir başka yöntem ise limon suyu ve karbonat karışımıdır. İki malzemeyi karıştırıp macun haline getirdikten sonra yumuşak uçlu bir diş fırçasıyla tırnaklarınıza fırçalayarak uygulayın.

Eğer yeterli gelmezse bir kez daha uygulayabilirsiniz. Bu yöntemi uygularken eğer tırnak kenarlarınızda yaralar varsa dikkat etmelisiniz. Çünkü limon yaralarınızı yakıp canınızı acıtabilir. Bu yöntemi uyguladıktan sonra tırnaklarınızın beyazladığını göreceksiniz.

Eğer sararan tırnaklarınızdan muzdaripseniz bu maliyeti düşük ve basit yöntemi uygulayabilirsiniz.

Oksijenli Su ve Karbonat

Tırnak Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Oksijenli su ve karbonatı macun haline geldiğinden emin olana kadar karıştırın. Daha sonra bütün tırnak yüzeyini kaplayacak şekilde tırnaklarınızın üzerine sürün. 3 dakika beklettikten sonra bol su ile durulayın. Bu işlem sonrası tırnaklarınızdaki beyazlamaları göreceksiniz.

Tırnak Beyazlatıcı Kalemler

Tırnak Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Tırnaklarınızı beyazlatmak için kozmetik firmalarının ürettiği tırnak beyazlatıcı kalemlerden faydalanabilirsiniz. Eczanelerden veya kozmetik mağazalarından bu ürünlere ulaşabilirsiniz. Sararan tırnaklarınızdan kurtulmak için bu da oldukça basit bir yöntemdir.

Oje Sürmeden Önce Oje Bazı Kullanın

Tırnak Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Tırnak sararmasının en bilinen ve yaygın nedeni günlük hayatta sürekli olarak oje kullanmaktır. Tırnağınıza sürdüğünüz ojeler tırnağın bütün yüzeyini kaplar ve hava almasını engeller. Nefes alamayan tırnaklar da tepkisi zamanla sarararak gösterir.

Ojenin neden olduğu sararmaları engellemek için oje sürmeden önce oje bazı kullanabilirsiniz. Ayrıca günlük nemlendirici krem ya da benzeri ürünler kullanarak el ve tırnaklarınızın daha bakımlı kalmasını sağlayabilirsiniz.

Düzenli olarak oje bazı kullanımını alışkanlık haline getirirseniz tırnak sararmasının önüne geçebilirsiniz.

 

Kaynak
mynet

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu