Yabancı Erkek Ünlüler

Theo James Kimdir?

instagram takipçi hilesi

theo james 1
Tam adı: Theodore Peter James Kinnaird Taptiklis
Doğum tarihi: 16 Aralık 1984
Doğum yeri: High Wycombe, Birleşik Krallık
Boyu: 1,83 cm
Burcu: Yay
Ailesi: Philip Taptiklis , Jane Taptiklis
Eşi: Ruth Kearney (e. 2018)
Mesleği: Aktör, müzisyen ve model
Aktif Yılları: 2010’dan günümüze
imdb-logo
youtube-chanelyoutube music
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Theo James Kimdir? Theo James, ünlü TV dizisi ‘Bedlam‘da Jed Harper rolü ile ve ayrıca CBC suç dizisi olan ‘Golden Boy‘da dedektif Walker Clark‘ı canlandırması ile tanınan bir İngiliz aktör, müzisyen ve modeldir. Aktör, sinemaya adım attığında ve özellikle ‘Uyumsuz‘ film serisinde önemli bir karakteri oynamak için imza attığında yaygın bir ün ve başarı elde etti.

Theo James bu rol için birçok ödül aldı. Aktör James Franco‘ya benzeyen yüz hatları, kariyerinde kendisine itiraf ettiği bazı rolleri almasına yardımcı oldu ve böylelikle çalışmaları takdir edildi ve bir etki yaratmayı başardı. Ayrıca bir şarkıcı olan Theo James, İngiliz müzik grubu Shere Khan‘ın da bir parçası olmuştur. Grup birçok konserde yer aldı ve hayranların favorisi oldu. Ancak grup 2012 yılının sonlarında dağıldı, çünkü tüm üyeler bağımsız olarak müzikal çabalar arıyordu.

16 Aralık 1984 tarihinde Oxford, İngiltere‘de doğan Theo James, Jane ve Philip‘in oğludur. Theo’nun annesi Jane, Ulusal Sağlık Servisi için çalışırken, babası başarılı bir iş danışmanı olarak çalışmaktadır.

Theo’nun soyu Yunan, İngiliz ve İskoç‘tur ve ailedeki beş çocuğun en küçüğüdür. Theo, çocukken Aylesburry Dilbilgisi Okulu‘na gitti ve daha sonra ileri çalışmalar yapmak için Nottingham Üniversitesi‘ne gitti. Felsefe alanında uzman ve boş zamanlarında yaptığı şeyin felsefe kitapları okumak olduğunu söylüyor.

Bir genç olarak oyunculuk ve performanslar için bir yetenek geliştirdi. Lisede sahne aldı ve akranları arasında çok yetenekli bir oyuncu olarak popülerdi ve bunu bir kariyer olarak sürdürmek için sürekli olarak ilerledi. Oyunculuk becerilerinin İngiliz tiyatro sahnesinin en büyük isimlerinden bazıları tarafından geliştirildiği ve Theo’nun okuldan Hollywood‘u almaya hazır oldukça iyi bir oyuncu olarak çıktığı Bristol Old Vic Theatre School‘a kaydoldu.

Oyunculuk kariyerine başlamadan önce Theo James, ölü bedenlere baktığı ve ölülerin geride bıraktığı vücut sıvılarını temizlemek için evden eve gittiği Ulusal Sağlık Servisi için çalıştı.

Theo James Kariyeri

Birkaç seçme yaptıktan sonra, Theo James ilk olarak 2010 yılında Billie Piper‘ın karşısında başrol oynadığı ‘A Passionate Woman‘ dizisinde görüldü. Gösteri ona ihtiyaç duyduğu tüm gerekli teşhiri sağladı ve teklifler üzerine teklifler almaya başladı ve sonunda ise ‘Downton Abbey‘in ilk sezonunda bir bölümlük konuk oyuncu olarak yer almayı seçti. Büyük bir gösteriydi ve Theo seyirciler tarafından iyi karşılanan bir Türk diplomat rolünü oynadı.

2010 yılında ise ilk filmi olan ‘Uzun Karanlık Bir Yabancıyla Tanışacaksın‘ çıktı ve hemen ertesi yıl ‘The Inbetweeners Movie‘de James adlı bir gece kulübü temsilcisi rolünü oynadı. Ancak bu filmlerin hiçbiri, televizyon dizilerinin yaptığı gibi şöhretine tam olarak katkıda bulunmadı.

Theo James 2011 yılında ‘Bedlam‘ dizisinde önemli bir rolde yer aldı. James 2012 yılında ise John Braine‘in ‘Room at Top‘ uyarlamasında Jack Wales karakterine hayat verdi. Ancak, çok abartılı ve başarılı ‘Underworld‘ dizisinde önemli bir rol oynaması için anlaşma imzaladığında muhtemelen kariyerinin en büyük rolü geldi. 2012 yılında Kate Beckinsale‘in karşısında David rolünü oynarken görüldü.

2012 yılı, Olivia Williams ve Darren Boyd ile birlikte ITV‘nin ‘Case Sensitive‘ filminde büyük bir rol oynadığı için James için oldukça hareketli bir yıldı. Oynadığı roller ile beğeni toplamaya devam etti ve ayrıca ‘Room at the Top‘ dizisinin iki bölümünde yer aldı.

Theo James’in bugüne kadarki en büyük şöhret iddiası, Tobias ‘Four’ Eaton‘ın başrolünü oynadığı ‘Uyumsuz‘ film uyarlamasından geldi. 2014 yılındaki filmi büyük bir başarıydı ve bir devam filmiydi ve ardından hemen ertesi yıl vizyona giren ‘The Divergent Series: Insurgent‘ta yer aldı.

Theo James, Hollywood efsanesi olan Richard Gere ile birlikte rol aldığı ‘London Fields‘ ve bağımsız drama filmi olan ‘Franny‘ gibi eleştirmenlerce beğenilen bazı filmlerdeki rolleri ile Hollywood’un dikkatini çekmeye devam etti. Sonraki iki girişimi, başarılı ‘Uyumsuz‘ serisinin devamıydı, üçüncü filmi 2016 yılında yayınlandı.

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra James, grubu ‘Shere Khan‘ için gitarist ve solist olduğu müzik alanında da bir kariyere sahipti. Sonunda oyunculuk işleri ile çok meşgul oldu ve grup uzun süre dayanamadı. Grup kısa vadede oldukça popülerdi ve en iyi dönemlerinde de birkaç konser verdi.

Theo James Özel Hayatı

Theo James, 2009 yılında Ruth Kearney ile çıkmaya başladı ve çift 2018 yılında dünya evine girdi. Çiftin bir çocuğu var.

Hayranları ile Facebook ve Twitter aracılığıyla iletişim halindedir ve onların günlük faaliyetleri hakkında bilgilendirilmelerini sağlar. Theo pek sosyal medya insanı değildir ve boş zamanlarında seyahat etmeyi ve müzik dinlemeyi sever.

Theo ailesine çok düşkün anne babası ve kardeşleri ile sürekli iletişim halindedir ve onlarla kaliteli zaman geçirmek için fırsat buldukça memleketine geri döner.

Theo James Filmleri

 1. 2010 You Will Meet a Tall Dark Stranger / Ray
 2. 2011 The Inbetweeners Movie / James
 3. 2012 Underworld: Awakening / David
 4. 2014 Divergent / Tobias “Four” Eaton
 5. 2015 The Divergent Series: Insurgent / Tobias “Four” Eaton
 6. 2015 The Benefactor / Luke
 7. 2016 War on Everyone / Lord James Mangan
 8. 2016 The Divergent Series: Allegiant / Tobias “Four” Eaton
 9. 2016 Underworld: Blood Wars / David
 10. 2016 The Secret Scripture / Father Gaunt
 11. 2018 Backstabbing for Beginners / Michael
 12. 2018 Aşkın Algoritması / Ash
 13. 2018 How It Ends / Will Younger
 14. 2018 London Fields / Guy Clinch
 15. 2019 Lying and Stealing / Ivan
 16. 2020 Archive / George Almore
 17. 2021 The Witcher: Nightmare of the Wolf / Vesemir
 18. 2022 Dual / Robert Michaels
 19. 2022 Mr. Malcolm’s List / Henry Ossory

Theo James TV İşleri

 1. 2010 A Passionate Woman / Alex “Craze” Crazenovski
 2. 2010 Downton Abbey / Kemal Pamuk
 3. 2011 Bedlam / Jed Harper
 4. 2012 Case Sensitive / Aidan Harper
 5. 2012 Room at the Top / Jack Wales
 6. 2013 Golden Boy / Walter William Clark, Jr.
 7. 2018–2021 Castlevania / Hector
 8. 2019 Sanditon / Sidney Parker
 9. 2019 The Dark Crystal: Age of Resistance / Rek’yr
 10. 2019 The Witcher / Young Vesemir
 11. 2022 The Time Traveler’s Wife / Henry DeTamble
 12. 2022 The White Lotus / Cameron Sullivan

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu