Tekirdağ’da Gezilecek Yerler Listesi

Trakya bölgesinin gezilmesi gereken birçok güzel yeri bulunmaktadır. Mutlaka gezilmesi gereken bölgelerden biridir.

instagram takipçi hilesi

Tekirdağ, Türkiye’nin en sevilen yerlerinden biridir. Özellikle ilkbahar ve yaz mevsimlerinde yoğun ilgi görmüştür. Kış mevsimlerinde yoğun rüzgar ve soğuk havanın esiri olan Tekirdağ, birçok mekanı ile göz kamaştırmaktadır. Doğa ile iç içe olmak isteyenler ve manzaraların tadını çıkarmak isteyenler Tekirdağ bölgesinde konaklayabilir ve gezinti yapabilir. Kamp alanları olduğu için birçok kişi çadırını alarak Tekirdağ’a konaklamaya gitmektedir. İşte Tekirdağ’da gezilecek yerler…Bu arada diğer gezi rehberi içeriklerimiz için buraya tıklayın. 

Tekirdağ’da gezilecek yerler

Tekirdağ İlçeleri

Tekirdağ içinde Çorlu, Marmara Ereğlisi, Şarköy, Çerkezköy, Malkara, Hayrabolu, Saray, Ergene, Kapaklı, Süleymanpaşa ve Muratlı isimli ilçeler bulunmaktadır. Dört bir yanı tarih ve doğa olan Tekirdağ’ı gezmek için bir gün yetmez. Muhteşem sahilleri ve doğa harikası güzelliklerini görmek için herkes bu bölgeye akın eder. Özellikle turistlerin gözdesi olan bölgeler büyük ilgi görmeye devam ediyor. Her ilçesinde ayrı bir güzelliğin bulunduğu Tekirdağ bölgesinin birçok gözde yeri bulunmaktadır.

Uçmakdere

Tekirdağ Şarköy ilçesinin içinde bulunan Uçmakdere bölgesi herkesin sevdiği bir yerdir. Uçmakdere bölgesinde kamp alanları ve etkinlik mekanları bulunmaktadır. Yıl içinde onlarca kişi bu bölgeye tatil yapmaya gelmektedir. Belli tarihler arasında yapılan etkinlikler onlarca kişiyi misafir etmektedir. Denizi, ormanları, yeşilliği ile etkileyici bir güzelliği bulunmaktadır. Denizin tadını çıkarmak isteyenler burada konaklamaktadır.

ucmakdere

Kumbağ

Meyve, sebze ve balıkların en taze olduğu bölgede konaklamak ve gezinti yapmak çok keyiflidir. Kumbağ bölgesine gelen kişiler özellikle berrak denizi için gelmektedir. Denizi sığ değildir ancak çok berraktır. Sahil bölgesinde pansiyonlar bulunmaktadır ve turistlerin gözde yeridir.

Şarköy

Tekirdağ bölgesinin en çok turist alan ve her yıl yüzlerce misafir ağırlayan ilçelerinden biri Şarköy olmuştur. Şarköy gerek gece hayatı gerekse çarşısıyla göz kamaştıran bir güzelliğe sahiptir. Şarköy’ün gece hayatı oldukça renkli ve hareketlidir. Müzik ve dansı sevenlerin ilk durağı Şarköy olmuştur.

Diğer yandan sabahtan akşama kadar sahil kenarında kapalı kermesler düzenlenmektedir. Yerliler yemekler ve atıştırmalar yaparak satışa sunarlar. Diğer yandan hediyelik eşyalar ve süsler bulunmaktadır. Şarköy sahili de son derece güzeldir ve herkesin beğenisini kazanmıştır.

sarkoy

Namık Kemal Evi

Namık Kemal Evi, Tekirdağ merkez bölgesinde bulunan bir müze evdir. Tarih için çok önemli bir isim olan Namık Kemal, Tekirdağ bölgesinde yaşamıştır ve burada izler bırakmıştır. Zamanında yaşadığı ev ve bıraktığı hatıralar Namık Kemal’in evinde sunulmaktadır. Tekirdağ merkez bölgesine gelenler Namık Kemal’in evine mutlaka uğramaktadır. Namık Kemal Evi, Tekirdağ ilinin tarih konusunda en zengin olduğu yerlerden biridir.

Tekirdağ’da Gezilecek Yerler ile İlgili Video

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu