Astroloji ve Burçlar

Tarot Nedir, Tarot Falı Nasıl Bakılır?

instagram takipçi hilesi

Tarot Nedir?

Tarot nedir, Orta Çağ’ın sonunda ortaya çıkan 78 kartlık iskambil kartlarına atıfta bulunur. Zaman içinde psikolojik yardım amacıyla kullanılmış ve günümüzde kehanet ve falcılıkta yeni olmaya devam etmektedir. Geleneksel olarak tarot kartları, büyük arkana veya arka majör olarak adlandırılan 22 kart türünden ve 56 küçük arkana veya küçük arkanadan oluşur.

tarot nedir tarot fali nasil bakilir4

Minor Arcane kartları ise klasik oyun kartlarını oluşturan destelerin atalarıdır. Tarot’taki en güçlü ve en iyi kartlardan biri Çarkıfelek’tir. Bu kart bireyin hem özel hayatında hem de iş hayatında mutlu veya başarılı olacağına işaret eder. Tarot kartları ilk olarak Mısırlı rahipler tarafından kullanılmıştır. Daha sonra Avrupa’ya da sıçramış ve günümüzde tercih edilen fal türüdür. Dört çeşit tarot kartı vardır: kalp, muska, değnek ve kılıç. Kartın arka yüzü ile gerçek kartın farklı anlamları vardır. Kartın ters çevrilmesi genellikle olumsuz eleştiriler getirir.

Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Tarot kartlarını okuyan kişilerin kartlara odaklanması gerektiği söylenir. Kişi kendini hazır hissettiğinde üç kart seçer. Ortadaki kart sizin kendi kartınızdır. Bir kişinin duygu veya düşünceleri, karakteri ve kişilik yapısı hakkında bilgi verir. Soldaki kart, mevcut durumu hakkında ipuçları içeriyor. Sağdaki karta göre mutsuz, endişeli veya umutlu mu sorularına cevap verir.

Soldaki kartlar, kişinin hayatında önemli rol oynayan kişileri, önemli kararlarını, planlarını ve hayallerini simgeler. Ardından 4 kart daha seçilir. Bu kartlara bakarak bireyin ilişkilerini, özel hayatını, ailesini ve kariyerini tahmin etmek mümkündür. Tarot destesi, kart destesine benzer bir yapıda 78 karttan oluşur.

tarot nedir tarot fali nasil bakilir1

Tarot kartlarını açarken sorduğunuz sorular önemlidir. Doğru soruları sorduğunuzda doğru cevapları alırsınız. Evet veya hayır gibi bir yanıt belirlemeye odaklanan sorular önerilmez. Sorunuz bu olsa bile, daha fazla cevap var. Tarot kartlarında sağlıkla ilgili sorular sorulmamalıdır. Bu hassas soruları doğrudan yanıtlayamazsınız. Bu şekilde ruhsal dünyanıza negatif enerji çekersiniz Ucu açık olan  sorular tarot için oldukça idealdir. Kart ile birlikte soruların cevabı belirginleşir. Kariyer, iş, aşk, ilişkiler ve arkadaşlık ile ilgili sorular sormak daha doğru olacaktır.

Tarot Kartlarının Anlamları Nelerdir?

Büyük Arkana, çığır açan bir ufuk açıcı etkileri temsil eder. Yolculuğumuzu işaretlerler ve her biri, bir döngünün başlangıcını veya sonunu tanımlayan, yaşamı değiştiren bir hareketi temsil eden güçlü bir mesajdır. Bu dinamik kartlar, dönüşümün önemli anlarını işaretler. Kartlar, yaşam yolculuğumuzdaki durakları temsil edecek şekilde numaralandırılmıştır; kronolojik sıraları zamanın geçişini ortaya koymaktadır.

tarot nedir tarot fali nasil bakilir2

Küçük Arkana ise günlük olayları yansıtır. Kartlar, sıradan insanları dans etmek, içmek, uyumak veya kavga etmek gibi sıradan faaliyetlerde bulunduğunu gösteriyor. Geçici olabilecek veya yalnızca küçük etkileri olabilecek insan davranışı tarafından tetiklenen yumuşak geçişler sırasında meydana gelen eylemleri önerirler.

Tarot İle İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=r8zHp8Yd4Y4

https://www.youtube.com/watch?v=sJm1tUSGpY0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu