Kişisel Bakım

Takma Tırnak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

instagram takipçi hilesi

Tırnaklarınız bakımsızsa, manikür – pedikür yaptıracak zamanınız yoksa ve kolay bir yöntem denemek istiyorsanız sizi takma tırnak ile tanıştıralım. Takma tırnağın en beğenilen yanı ekonomik ve rahat kullanım ortaya koymasıdır. Özellikle doğru seçilen ürün, elde edilen memnuniyeti daha fazla arttırır. Bu yazımızda dikkat edilmesi gereken en önemli detayları derledik.

Takma tırnakların kullanımı ile ilgili bir videoyu buraya bırakıyorum, tıklayarak izleyebilirsiniz.

1. Takma Tırnak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Şekli

Takma Tırnak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İlk olarak ürünün şekline bakılması gerekir. Küt ve oval görünümlü tırnak seçenekleri bulunur. Eğer kendiniz şekillendirmek istiyorsanız şeklini dikkate almadan da seçim yapabilirsiniz.

2. Deseni

Takma Tırnak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bazı modellerde desenler göze çarpar. Çiçek ve animal desenler tırnaklarda sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer alır. Seçim yaparken tarzınızı ve hangi ortamlarda kullanacağınızı göz önüne almanız gerekir. Eğer günlük kullanım için ürün arıyorsanız french ya da nude sizin için uygundur.

Manikür Yaparken En Sık Yapılan Hatalar!

3. Takma Tırnak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Rengi

Takma Tırnak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Neredeyse her renkten oje bulunur. Seçenekler çoğaldıkça karar vermek daha da zorlaşır. En çok kırmızı ve beyaz renkli tırnaklar tercih edilir. Ayrıca elbisenin rengine uygun tonda seçim yapmak da yaygın olarak düşünülür.

4. Yapıştırıcısı

Takma Tırnak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

En güzel tırnağı da seçseniz kalıcı olmadığı sürece bir anlamı yoktur. Gün içinde yukarı doğru kalkan ya da hareketleri kısıtlayan ürünleri kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Ürünün yapıştırıcısı oldukça önemlidir. Seçim yaparken yapıştırıcı türünü araştırmanız önemli detaylar arasında yer alır.

5. Takma Tırnak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Kaç Kere Kullanılabilir?

Takma Tırnak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bazı modeller tek kullanımlıktır. 7 gün kullanılır ve ardından çöpe atılır. Ancak bazıları birkaç defa kullanıma uygundur. Birkaç defa kullanılan ürün seçenekleri uzun ömürlü ve ekonomik seçimde bulunmak isteyen kişilere tavsiye edilir.

6. Adet Sayısı

Takma Tırnak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kutuda 12, 24, 48 başta olmak üzere farklı sayılardan oluşan tırnaklar bulunur. Adet sayısı fazla olan ürün seçeneklerini tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle düz renkte ve 48’li ürünler her ortamda kullanılabilme özelliğine sahiptir.

7. Takma Tırnak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Profesyonel mi? Amatör mü?

Takma Tırnak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Takma tırnakların bazıları amatör kullanıma uygundur. Marketlerde ya da kozmetik mağazalarında kolaylıkla temin edebilir, düşük bütçeyle sahip olabilirsiniz.

Ancak profesyonel ürün seçenekleri de bulunur. Bunlar manikür – pedikür salonlarında sıklıkla tercih edilir. Bazı marketlerde de profesyonel ürünlere rastlayabilirsiniz. Kaliteli kullanım için profesyonel tırnakları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Takma Tırnak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Konusunda Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu