Yerli Kadın Ünlüler

Su Soley Kimdir?

instagram takipçi hilesi

su soley 14
Tam adı: Su Pelin Soley / Su Soley
Doğum tarihi: 6 Eylül 1981
Doğum yeri: Ankara
Boyu: – 
Sevgilisi: …
Mesleği: Şarkıcı, besteci, söz yazarı, yapımcı
Aktif Yılları: 2000 yılından bu yana
youtube-chaneldeezer logo mbspotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabitwitter-hesabi

Hakkında

Su Soley Kimdir? Su Soley,  6 Eylül 1981 yılında doğmuştur. Ankaralıdır. Tam adı Su Pelin Soley’dir. Küçük yaşlarından beri öğrencilik yıllarında hep müzik ve sporla iç içe olmuştur. 13 yıl boyunca buz pateninden, tenis ve basketbola, kayaktan, su topu, yüzmeye kadar onlarca spor dalıyla ilgilenmiştir. Aynı zamanda yüzme öğretmenliğide yapmış ve Ankara’da su altı sporlarında ‘Yılın Sporcusu’ seçilmiştir. 18 yaşında bir kayak kazası geçiren Su Soley, maalesef dizinin düzelememesiyle sporu bırakmak zorunda kalmıştır.

Sporculuğunun yanında hayatında her zaman müzikte vardı. Çocukluğunda evde ud, keman çalınırdı. Klasik, çağdaş ve popüler şarkılar dinleyerek büyüyen Su Soley, ilk enstrümanına 12 yaşında doğum gününde anne ve babasının hediye ettiği gitarla sahip olmuştur. Bir yıl sonrada davul çalmaya başlamıştır.

2000 yılında profesyonel olarak müzik hayatına giriş yapmıştır. İstanbul Gelişim Orkestrasına giriş yapan Su Soley, Ajda Pekkan, Teoman ve Yalın’a vokallik yapmaya başlamıştır. Bir yandan da kendi orkestrasıyla çeşitli yerlerde sahne almaya başlamıştır. Latinden Caz’a, R&B’den Rock’a birçok türde şarkı repertuvarı vardır. İngilizce, Türkçe, İspanyolca’nın yanı sıra Rumca, Portekizce gibi çok sayıda dilde şarkı söylemektedir.

2005’te  Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde  Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliğininden mezun olmuştur.

Daha sonra Ankara Devlet Tiyatrosu’nda sözleşmeli olarak görev yapmaya başlamıştır. Politik eleştiri oyunu olan ‘Avrupa Komedyası’nda yer almıştır. Fakat daha sonra bu oyun siyasi bir kararla kaldırılmıştır.

2006’da İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na girerek Müzikal Tiyatro Oyunculuğu Bölümü’nü kazanmıştır. Böylelikle tamamen İstanbul’a yerleşmiştir.

Uzun yıllardır kendi ekibi ve orkestrasıyla çeşitli mekanlarda sahne alarak, 2012’de, singlelarını yayınlamıştır. İskender Paydaş ile çalışarak profesyonel anlamda da kendisini geliştirmeye çalışmıştır. 2018’de Soley isimli kendi yapım şirketini kurmuştur. Ardından ilk albümü Hep Bi Tufan’ı yayınlamıştır.

Su Soley Single Çalışmaları

  1. 2012- Bu Yaz
  2. 2012 – Anladın mı?
  3. 2016- Müebbet Hayalet
  4. 2018- Hep Bi’ Tufan

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu