Yerli Kadın Ünlüler

Öykü Aras

Öykü Aras Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Öykü Aras
Tam adı: Öykü Aras
Doğum tarihi: 1992
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu:
Burcu:
Ailesi:
Eşi:
Çocuk (ları):
Mesleği: Sanatçı
Aktif Yılları: 2018’den beri
youtube-chanelyoutube musicSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Öykü Aras, disiplinler arası birçok üretime imza atan bir sanatçıdır. İlk single çalışması “Uyan” dijital platformlarda yayımlanmıştır.

Öykü Aras, 1992 yılında İstanbul’da doğmuştur. Fransa’da güzel sanatlar üzerine eğitim almıştır. Ses ve nefesin birbiriyle olan iletişimi, döngüsü, bedenle ve duygularla olan bağı üzerine çalışmıştır. Kilden ve camdan ürettiği heykelleri nefes ve ses ile aktive ederek insan sesinin ilkel, tinsel ve öz olanla ilişkisini araştırmıştır. Birçok özgür doğaçlama ve ses doğaçlamaları atölyelerinde yer almıştır.

2018 yılında “Kökler ve Dallar” şarkısını yazmıştır. 2019 yılında Şevket Akıncı’nın prodüktörlüğünde, Zeynep Oktar ve Nihal Saruhanlı ile birlikte farklı müzik stilleri barındıran ilk albümü için çalışmalara başlamıştır. Albüm 2021 yılında Shalgam Records plak şirketi tarafından “İçimize Doğru” adıyla yayımlanmıştır.

Öykü Aras’ın ilk single çalışması “Uyan” Mart 2021’de yayımlanmıştır. Kadın bedeninin gücüne odaklanan klip, müzisyen ve yönetmen Volkan Ergen tarafından çekilmiştir. Uyan; elektronik müzik, ambient, özgür doğaçlama ve minimalizm dahil birçok türden esintiler barındıran bir eserdir. Klipte kamera açısı aşağıdan yukarı doğru kullanılmıştır. Bu şekilde toprakla olan bağımıza ve kadının özgürlüğüne dikkat çekilmiştir. “Özüne yabancılaşmış insana yapılan bir çağrı” niteliği taşıyan Uyan için Aras’a Zeynep Oktar, Can Ömer Uygan, Hazal Döleneken ve Nihal Saruhanlı eşlik etmiştir.

Öykü Aras Albümleri

  1. İçimize DoğruUyan
  • Kökler ve Dallar
  • Ay Gördüm
  • Aşk Var
  • Ey Aşk
  • O
  • Ve, Balık
  • Karanlığın İçinden
  • Üç Kapılı Orman

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu