Yerli Kadın Ünlüler

Esra Erol Kimdir?

instagram takipçi hilesi

esra erol 1

Tam adı: Esra Erol Özbir
Doğum tarihi: 12.05.1982
Doğum yeri: Eyüp, İstanbul
Boyu: 1.66 m
Ailesi: Seyfi Erol (Babası), Necla Kaymakçı Erol (Annesi) Eda Erol, Bihter Erol, Pervin Erol, Filiz Erol (Kız Kardeşleri)
Eşi: Ali Özbir
Çocuk(ları): Ömer Erol Özbir, İdris Ali Özbir
Mesleği: Sunucu
Aktif Yılları: 2003 yılında bu yana
imdb-logo

Sosyal Medyada

instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Esra Erol Kimdir? Esra Erol, 12 Mayıs 1982 tarihinde İstanbul’un Eyüp ilçesinde dünyaya gelmiştir. Toplamda kendisiyle birlikte 5 kardeştir ve kardeşlerin ortancasıdır. Aslen Sinop’un Ayancık ilçesinde ikamet etmiş bir ailenin çocuğudur. Babasının polis olması sebebiyle sık sık tayin olarak gezmiştir. İlk, orta ve lise eğitimini Kütahya’da tamamlamıştır.

Kütahya kız lisesi Çini Seramik bölümünden mezun olmuştur. Açık Öğretim Fakültesi’nden (AÖF) mezun olmuştur. Maltepe Üniversitesi’nin diksiyon-spikerlik kurslarına katılarak spikerlik eğitimi almıştır. Daha sonra Marmara Üniversitesi Radyo-Televizyon bölümünde eğitim eğütüş gördü.

Beden Eğitimi öğretmeni olmak istiyordu ancak televizyoncu oldu. Lise eğitimi aldığı yıllardan beri yerel radyo ve televizyon kanallarında kendi hazırladığı programları sundu. Esra Erol, iki yıl üst üste Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden biri olan Altın Kelebek’i kazanarak en iyi kadın program sunucusu olmuştur.

2010 yılında kendi başlattığı sosyal sorumluluk projesi “Umut Evi” ile 6000 kadına tamamen ücretsiz olarak danışmanlık hizmeti verdi. Projenin gelirini ise “Sessiz Kadınlar ve Kara Duvak” kitabı ile elde etmeyi başardı. Programında engelli vatandaşlara çok fazla yer verdi. Desteğinden dolayı mavi kapak kampanyasıyla 1000‘in üstünde engelliye akülü sandalye hediye etti.

İlginizi çekebilir: 49. Pantene Altın Kelebek Ödülleri Sahiplerini Buldu! (2023)

Esra Erol’un moderatörlüğünü yaptığı  bir çok programın formatı evlilik üzerineydi. Fakat geçtiğimiz yıllarda evlilik programlarının kaldırılmasından dolayı, Müge Anlı tarzı bir program sunmaya başladı. 2 Temmuz 2010 tarihinde Ali Özbir ile evlendi. Esra Erol’un İdris Ali ve Ömer Erol adında iki erkek çocuğu vardır.

Esra Erol  Kariyeri 

 1. 2003 – Siemens Mobil Kuşak – Moderatör- Sunucu (Teknoloji TV)
 2. 2005 – 2007 – Turkuaz (Kanal D)
 3. 2007 – Dest-i İzdivaç: (Flash TV)
 4. 2008 – Esra Erol’la İzdivaç (Star TV)
 5. 2013 – 2014 – Esra Erol’la (Fox TV)
 6. 2015 – 2017 – Esra Erol’da (ATV)

Oyunculuk Deneyimi 

 1. 2004 – Kalp Gözü – Televizyon Dizisi (Kanal 7)
 2. 2005 – Başkan (TV Filmi)
 3. 2005 – Tuzak (Banu) – TV Dizisi
 4. 2009 – Kanal-İ-Zasyon (Konuk Oyuncu) – Sinema Filmi
 5. 2010 – Kamerayla İzdivaç – Sİnema Filmi

Videoları

 

Fotoğrafları

Kaynak
Haberler.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu