Yabancı Kadın Ünlüler

Stella Tennant

instagram takipçi hilesi

stella tennant 5
Tam adı: Stella Tennant
Doğum tarihi: 17 Aralık 1970
Ölüm tarihi: 22 Aralık 2020
Doğum yeri: Londra, Birleşik Krallık
Ölüm yeri: Duns, Berwickshire, İskoçya
Boyu: 1.80 m
Ailesi: Lady Emma Tennant, Toby Tennant
Eşi: David Lasnet (e. 1999)
Çocuk (ları): Cecily Lasnet, Marcel Lasnet, Jasmine Lasnet
Mesleği: Model, moda tasarımcısı
Aktif Yılları: 1993 – 2020 yılları arası
imdb-logo
Başlıklar

Hakkında

Stella Tennant kimdir? Stella Tennant, 17 Aralık 1970 tarihinde dünyaya gelen İngiliz model ve moda tasarımcısıdır. 1993 yılında profesyonel anlamda modellik kariyerine başlayan bugüne kadar birçok markayla birlikte çalışan önemli isimlerden biri haline gelmiştir.

İngiltere’de dünyaya gelen model, İskoçya yakınında bir çiftlikte büyümüştür. Eğitim hayatına St Leonards School ve Marlborough College‘de başlayan Tennant, Winchester School of Art okulunda heykel bölümünden mezun olmuştur.

1993 yılında fotoğraflarını bir dergiye göndermesinin ardından, bir arkadaşı Tennant’ı moda yazarı olan Plum Sykes ile tanıştırmıştır. Kısa süre sonra Steven Meisel ve Bruce Weber gibi fotoğrafçıların dikkatini çeken Tennant, moda dünyasının aranan yüzleri haline gelmeye başladı. 1990’lı yıllarda en etkili moda fotoğrafçılarının favorisi oldu. Ardından ise kariyerinin en önemli başarısını yakaladı. Ünlü modacı Karl Lagerfeld, özel bir anlaşma yaptıklarını belirtip Tennant’ı Chanel’in yeni yüzü olarak ilan etti.

Stella Tennant, Chanel başta olmak üzere Shiatzy Chen, Bill Blass ve Dior için podyumlarda yer almıştır. Tasarımcı Karl Lagerfeld’a olduğu gibi Gianni Versace, Nicolas Ghesquière, Alexander McQueen, Riccardo Tisci ve Victoria Beckham gibi isimlere ilham kaynağı olmuştur. Bugüne kadar birçok markayla işbirliği yaparak podyumda onlar için yürüyen ünlü model 20b16 yılında Lady Isabella Cawdor ile silah üreticisi ve giyim perakendecisi olan Holland & Holland için yeni bir hazır giyim koleksiyonu tasarlamıştır. Ardından kız kardeşiyle lüks bir ev eşyaları şirketi olan Tennant & Tennant’ı kurup yönetti.

Tennant, 1999 yılında Fransız fotoğrafçı David Lasnet ile evlenmiştir. Çiftin dört çocuğu vardır. İskoçya sınırında yer alan Edrom isimli küçük bir köyde yaşamını sürdüren Stella Tennant’ın, 22 Aralık 2020 tarihinde evinde öldüğü açıklandı.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=cM_kWOPJWJ8

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu