Yabancı Kadın Ünlüler

Sophie Turner Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Sophie Turner Fotograflari 2019 13
Tam adı: Sophie Turner
Doğum tarihi: 21 Şubat 1996
Doğum yeri: Northampton, Birleşik Krallık
Boyu:  1,75 m
Ailesi: Sally Turner, Andrew Turner
Eşi: Joe Jonas (e. 2019)
Çocukları: 2
Burcu: Balık
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2011’den bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Dünyanın en çok izlenen dizisi olan Game of Thrones dizisinin Sansa Stark karakterine hayat veriyor. Dizide, izleyicileri tarafından tırnaklar yedirten kız da diyebiliriz. Neyse ,spoiler vermeden giriş yapmak istiyorum . Sophie Turner kimdir , Sophie Turner’ın yaşamı hakkında derlenmiş bilgileri sunacağım. Yani Sophie Turner’ın biyografi sayfasındasınız bu yüzden diziyi konuşmayacağım.

Sophie Turner, 21 Şubat 1996 tarihinde  İngiltere’nin Northampton şehrinde dünyaya geldi . Ailesiyle birlikte henüz 2 yaşındayken Warwick kentine taşındılar. Warwick kentinde 11 yaşına kadar okudu. Daha sonrasında ise King’s Lisesine giderek eğitim hayatına devam etti. Sophie, 13 yaşından beri de tiyatro şirketi Playbox Theatre Compnay ‘nin bir üyesidir .

Oyunculuk anlamında ilk işini drama öğretmeninin onu fark etmesiyle ve önermesiyle gerçekleşmiştir. Sophie Turner‘ın ilk işi ise tahmin edeceğiniz gibi Game of Thrones dizisidir. Buradaki rolü için uygun fiziğe sahipti. Aynı zaman da çok duygusal biriydi. Tam anlamıyla Sansa Stark karakterine oturduğu için öğretmeni onu önermişti.

HBO kanalında büyük serüven (Game of Thrones ) devam ederken , diğer yandan film teklifleri de geliyordu . Bunlardan ilki olan 2013 yılında  çekilen , Catherine MacPhail‘in aynı adlı romanından uyarlanan gerilim filmi , Another Me ‘de baş rol oynamıştır.  Aynı yıl Mart ayında , bir televizyon filmi olan  The Thirteenth Tale‘de Adeline karakterine hayat verdi.

Game of Thrones dizisinde kız kardeşi rolünü oynayan (Arya StarkMaisie Williams ile sıkı dostlukları vardır. Jack Nicholson’un sıkı hayranı olduğunu belirtmiştir. 2019 ‘da vizyona girecek olan ve daha önceki serisi,X-Men : Apocalypse‘de oynadığı Jean Grey karakterine , X-Men: Dark Phoenix‘de  yine hayat verecek.

Sophie Turner2017 yılında şarkıcı Joe Jonas’la nişanlandı ve ardından 1 Mayıs 2019 tarihinde Las Vegas‘ta dünya evine girdi.

Sophie Turner’ın Filmleri ve Dizileri

  1. 2011-devam ediyor – Game of Thrones / Sansa Stark
  2. 2013- The Thirteenth Tale / Young Adeline
  3. 2013- Another Me / Fay
  4. 2014- Barely Lethal / Heather
  5. 2015- Alone / Penelope
  6. 2016- X-Men : Apocalypse /Jean Grey
  7. 2018- Time Freak
  8. 2019- X-Men: Dark Phoenix /Jean Grey

Videoları

 

Fotoğrafları

Kaynak
GooglePinterestYoutube

Hüseyin Kara

MaksatBilgi'de Genel Yayın Koordinatörüyüm . Aynı zamanda da MaksatBilgi'nin gelişimi adına, yazılarımla destek veriyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu