Yerli Erkek Ünlüler

Soner Olgun Kimdir?

instagram takipçi hilesi

soner olgun kimdir 3
Tam adı: Soner Olgun
Doğum tarihi: ??. ??. 1959
Doğum yeri: Fethiye, Muğla, Türkiye
Boyu: 
Burcu: 
Ailesi: Veciha Olgun (Annesi)
Eşi: Özlem Olgun
Çocuk (ları): 
Mesleği: Müzisyen
Aktif Yılları: 1980’li yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Soner Olgun Kimdir? Soner Olgun, müzisyendir.

Soner Olgun, 1959 senesinde Muğla’nın Fethiye ilçesinde dünyaya gözlerini açtı.

Lise eğitimini İzmir Bornova Anadolu Lisesi‘nde, üniversite eğitimini ise Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro – Dramatik Yazarlık Bölümü‘nde tamamladı.

1980’li yıllardan gazeteci olarak görev yaptı. İlk albüm çalışmasını 1992 senesinde yaptı ve “Letafet” isimli albümünü piyasaya sürdü. Daha sonra da sahne çalışmalarına başladı. 1994 senesinde “Her Şey Değişmeli”, 1999 senesinde “İyi Bayramlar”, 2004 senesinde “İyi Bayramlar Türkiye” ve 2012 senesinde ise “Sevda Diye Bir Kuş” adlı albümleri çıkardı.

İlk albümü olan “Letafet” isminde bir de oyun kaleme aldı. Aynı zamanda bu oyunun müziklerini de yaptı. Cine 5 ve TV 8 ekranların “Soner Olgun’la İyi Bayramlar” adında bir programı hem hazırladı hem de sundu. Türkiye’de tüm şehirlerde ve KKTC’de konserler verdi. 1997 ve 2014 seneleri arasında hiç ara vermeden 17 sene İstanbul’da yer alan bir mekanda Cuma ve Cumartesi günleri sahne çalışması yaptı ve rekor kırdı.

2014 yılından itibaren Türkiye’nin farklı şehirlerinde konser çalışmalarına tekrardan başladı. KKTC’de de 2 sene boyunca hiç ara vermeden har hafta Merit Park Hotel isimli otelde sahne aldı ve “En Fazla Sahne Alan” sanatçı unvanına sahip oldu.

Soner Olgun, 2015 senesinde ilk maxi single’ı olan “Yakarım Yağmurları” çalışmasını dinleyicilerinin beğenisine sundu. Günümüze kadar 35 ayrı sözü ve müziği kendisine ait olan eseri vardır. Olgun, Özlem Olgun ile evlidir. Aynı zamanda birlikte sahne alıyorlar. Çift, TV 8 ve Cine 5 ekranlarında da birlikte program yapıyorlardı.

Soner Olgun Albümleri

  1. 2012 – Sevda diye bir kuş
  2. 2015 – Yakarım Yağmurları EP
  3. 1992 – Letafet
  4. 1994 – Her Şey Değişmeli
  5. 1999 – İyi Bayramlar
  6. 2004 – İyi Bayramlar Türkiye

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu