Yaşam

Soğuk Havalarda Dışarı Çıkmak Yerine, Evde Keyfi Yakalayabilmeniz için 8 İpucu!

instagram takipçi hilesi

Kış kendisini yoğun şekilde hissettirmeye başladı. Sokaklar rengarenk ışıklarla donatılmış olsa da bunun keyfi soğuk hava yüzümüze çarpana kadar sürmektedir. Hal böyle olunca bir an evvel eve dönerek sıcak evimizin keyfini sürmek isteriz.

ev 4

Herkesin evinde bir düzeni vardır fakat evde geçirilen zamanın hazzını en üst seviyelere çıkarabilmek için yapılabilecek birçok şey var. İşte evde kışın keyfini çıkarabileceğiniz ipuçları…

1) Huzurlu Ve Rahatlatıcı: Dolapta Saklanan Mumları Çıkarmanın Tam Vakti

ev 10

Kış akşamlarında günün yorgunluğunu  atabilecek ender şeylerden birisi de mumlardır. Onlarca renk ve kokudaki mumların birkaçını yakarak ışıkları kapatın. Eviniz gözünüze farklı görünecek ve bütün yorgunluğunuz yavaş yavaş yok olacak.

2) Kışın En Tatlı Yanı: Sevdiklerinizle Bir Araya Gelin

ev 9

Sizi eviniz kadar rahat hissettirecek bir başka seçenek de evinizde arkadaşlarınızla geçireceğiniz zaman olacaktır. Lezzetli bir yemeğin sonrasında gece yarılarına dek süren keyifli sohbetler. Tüm bunlar adeta meditasyon gibi gelecek ve kış gecelerini sizin için çok daha ilgi çekici kılacaktır.

3) Bir terapi Yöntemi: En Sevdiğiniz Yemek İçin Mutfağa Girin

ev 2

Ne kadar yorgun olursanız olun akşam eve geldiğinizde sevdiğiniz bir yemeği yaparken aklınızdakilerden kurtulduğunuzu, dinlendiğinizi ve huzura kavuştuğunuzu hissedeceksiniz. Güzel bir müzik ile en sevdiğiniz içeceği içerek mutfağın keyfini çıkarabilirsiniz.

4) Kış Akşamlarının Vazgeçilmez: Film İzleyin

ev 8

Her ne olursa ne denirse densin klişeler her süre zarfında en büyük hazzı yaşatmaktadır. Evd olduğunuz soğuk bir kış gecesinde sevdiğiniz yemeği yerken izleyeceğiniz hoş bir film. Kim bilir, belki de yanınızda sevdiğiniz arkadaşlarınız da olur.

5) Sizi Evinizin Yıldızı Yapacak Ev Kıyafetleri Alın

ev 5

Evdesiniz diye aşırı salaş giysiler giymek zorunda da değilsiniz. Bu elbette ki günlük iş giysileri ile olmaz. Sizi iyi hissettirecek rahat renk ve modellerde ev giysileri alın. Böylece evde yaşadığınız keyif büyük hazza dönüşecektir.

6) Farklı Açılardan Bakmak: Evinizin Farklı Bir Köşesinde Vakit Geçirin

ev 6

Eğer siz de evine aşık olanlardansanız bir akşam evinize farklı bir pencereden bakmayı deneyin. Her akşam oturduğunuz yere değil de genelde misafirlerin oturduğu koltuğa oturun. Ya da bu kez yatak odanızda zaman geçirin.

7) Kelimeler Arasında Kaybolun: Yeni Bir Hikayeye Dahil Olmak İçin Yeni Bir Kitaba Başlayın

ev 1

Eğer ki soğuk bir kış gecesi evinizdeyseniz, televizyon ya da film izlemek yerine kitaplarınıza sarılabilirsiniz. Dışarıdan gelen yağmur sesleri eşliğinde hoş bir maceraya atılabilirsiniz.

8) Bazen De Hiçbir Şey Yapmamak Gerek. Evinizde Sessizliğin Keyfini Çıkarın

ev 3

Evde keyifli zamn geçirmek için özel plan yapmaya gerek yok. Bazen en iyi şey hiçbir şey yapmamaktır. Dışarıdan gelen sesleri dinleyerek uzun süredir bir köşede bekleyen dergilerinizi karıştırarak kendinize zaman ayırın. Sessizliğin tadını çıkarın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu