İlişki Konuları

Sizde 6 Maddede Doğru Aşkı Bulmak İçin Hazır Olun

instagram takipçi hilesi

Aşk, insanın kimyasını değiştiren nadide bir duygudur aslında. Plansız programsız sizin hiçbir şeyden haberiniz yokken bulur sizi. İnsana bazen acı bazen ise huzur verir. Ama derler ya sonunu düşünen kahraman olamaz bu yüzdendir ki, aşkın gücüne teslim olmak gerekir bazen. Ama aşk ne herkesi bulur ne de herkese eşit adalet sağlar. İşte aşkın sizi bulmaması sizin onu bulamayacağınız anlamına gelmez. Size gelmeyen aşka sizin gitmeniz gerekir bazen. Bizde bu yazımızda sizlere doğru aşkı bulmak adına hangi yollardan nasıl gidilir bunları göstermeye çalışacağız.

1- Kendinize Güvenin

kendinize guvenin 800x533

Güven tek karşı taraf için geçerli bir husus değildir aslında. Her şeyden önce insanın kendisine güvenmesi gerekir ki bir şeyler için adım atabilme cesareti olsun. Aşkta bunlardan biri işte, cesaret ister. Cesaretli olabilmeniz için ise güzel veya yetenekli olmanız gerekmez sadece kendinizin bir adım atabileceğine inanmanız gerekir. Hem sizde bilirsiniz ki aşkın yolu güzellikten veya yakışıklılıktan geçmez sadece kendiniz olabilmekten geçer.

2- Kendiniz Olun

kendiniz olun

Bazen aşkı bulmak uğruna insanlar kişiliklerinden ödün verebilirler. Şöyle ki beğendiğiniz kişi uğruna değişmek onun isteği şekle bürünmek sizin benliğinize zarar verir. Evet siz olmadığınız kişi olduğunuzda karşınızdakini etkileyebilirsiniz belki ama bu size gerçek aşkı getirmez sadece geçici olarak duygularınızı tatmin etmenizi sağlar. Gerçekte yapmanız gereken şey ise şudur, kendiniz olmak ve sizi öyle olduğunuz gibi kabul edecek insanlarla aşk yaşamayı beklemek olacaktır. Böylelikle hem kendinize saygınızı hem de doğru aşkı bulmak adına olan inancınızı kaybetmemiş olacaksınız.

3-Kendinize Yakın Bulduğunuz İnsanlarla İletişim Kurun

dogru iliski icin kendinize yakin 800x532

Doğru aşkı bulmak uğruna en çok yapılan yanlışlardan biride seçici olmamak kaynaklı olsa gerek. Şöyle ki insanlar sırf ilişki yaşamak uğruna hiç tarzı olmayan insanlarla iletişim halinde olabiliyor. Aslında seçici olsalar yanlış insanlar tanımayacaklar. Buradaki en önemli nokta ise insanın kendini tanımlamasından geçiyor aslında. Eğer kendi kriterlerinizin ne olduğunun farkına varırsanız kendinize en uygun kişileri otomatikman kendinize çekeceksiniz zaten.

4- Geçmişten Ders Çıkarmaya Bakın

gecmisten ders cikar 800x531

Herkesin geçmişinde yapmış olduğu yanlış ilişkiler olabilir. Ama bunlar bir daha gerçek aşkı bulamayacağınız veya daha karşınıza doğru insanın çıkmayacağı anlamına gelmez. Sizin yapmanız gereken ise aslında tüm yaşadıklarınızdan ders çıkarmak ve geçmişe takılı kalmamak olacaktır. Unutmayın geçmiş geçmişte kalmaya mahkumdur, neden ileride olan farklı yolları keşfetmek varken geriye takılı kalasınız ki belki de aşk sizi yolun sonunda bekliyordur, görmeden bilemezsiniz.

5- Size Güven Veren Değerli Hissettiren Kişileri Tercih Edin

iliskide guven 800x507

Evet aşk planlı programlı oluşan bir his değil ama eğer siz kendinize güven veren ve değerli hissettiren kişilerle iletişim kurmayı tercih ederseniz karşınızdaki kişiye aşık olma olasılığınız daha da çok artar. Ve size değerli hissettiren biriyle de aşk yaşayacak olmak sizleri oldukça mutlu edecektir.

6- Beklemeyi Bilmelisiniz

dogru aski beklemekk

Aşk yaşadığını sanmak yerine doğru aşkı bulmak için bazen çabalamak gerekir. Yukarıda sayılmış olanlar ise bu çabalardan bazısıdır. Ama bilmelisiniz ki beklemekte doğru aşkı bulmak uğruna verilmiş bir çabadır. Yani yanlış ilişkilerde aşkı aramak yerine doğru zamanı bekleyip aşkı doruklarınıza kadar yaşayabilirsiniz.

Doğru aşkı bir gün bulabilmeniz dileğimizle…

Kaynak
Hürriyet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu