OtomobilYaşam

Motosikletle Uzun Yola Çıkacakların Bilmesi Gereken 5 Şey!

instagram takipçi hilesi

uzun yol 5

Sonbaharın en güzel zamanlarının yaşandığı bu dönemde motosikletle saatlerce uzun yol yapmak oldukça keyifli olacaktır. Doğanın bütün güzelliklerini görme fırsatı yakalayacağınız, yeni yerler ve insanlar tanıma fırsatı yakalayacağınız, aynı zamanda da motorunuz ile uzun bir yolculuk yapmanın da insana ne tür fayda sağladığını hissetmiş olacaksınız. Öyleyse dikkat etmeniz gerekenler nelerdir? Motosikletle uzun yola çıkmadan önce bilmeniz gereken 5 şey!

Yanınızda Giyecek Neler Olmalı?

uzun yol 1

Motorla uzun yola çıkacakların öncelikle bilmesi gereken şeyler içinde en önemlisi hafif olmaktır. İhtiyaçlarınızı yola çıkmadan önce çok iyi tartıp biçmenizde fayda olacaktır. Giysi konusuna geldiğimizde, yolculuk yapacağınız mevsim oldukça önemlidir. Ancak her şeyden önce önemli olan nokta, yanınıza alacağınız giysilerin hem günlük giyiminize uyum sağlayacak olması hem de sürüşünüzü engellemeyecek giysilerden oluşması oldukça önemlidir. Motor botunuzu günlük yürüyüşlerde kullanmanız güç olacağından oldukça hafif bir ayakkabı ideal olacaktır.

Nasıl Beslenmeli?

uzun yol 8

Ağır ve kalabalık bir kahvaltıdan ziyade daha hafif bir kahvaltı öneririz. Hatta yol süresince tüm öğünleri hafif tutmanız önemli olacaktır, çünkü sürüş sırasında yediklerinizi öğütebilmek adına bedeniniz fazla enerji harcayabilir ve bu durum da uykunuzu getirebilmektedir. Ana öğünleriniz için yol üzerinde pek çok yemek ve mola alanı olacaktır, fakat siz yine de her ihtimale karşın yanınızda meyve, kuru yemiş ve su bulundurmayı unutmayın. Bu tarz mola yerlerine denk gelmediğiniz taktirde veya karnını çok acıktığında müthiş fayda sağlayacaktır.

Olmazsa Olmazlar

uzun yol 6

Motosikletle uzun yola çıktığınızda sağlık konusu oldukça önemlidir. Bundan dolayı yanınızda mutlak suretle bir ilk yardım çantası bulundurmanız gerekmektedir. İster kendiniz bir ilk yardım çantası hazırlayın, isterseniz hazır satılan ilk yardım çantalarından da edinebilirsiniz. İçinde mutlak suretle elastik bandaj, turnike için lastik, sargı bezi, steril bez ve rulo bant bulundurun. Tüm bunlarla beraber  trafik sigorta poliçeniz, ruhsatınız ve ehliyetinizin de yanınızda olduğundan emin olun.

Oturuş Pozisyonu Önemli

uzun yol 9

Yolculuğunuz şehir içindeki gibi kısa olmayacak, bundan dolayı saatlerce yolda gideceğinizden ötürü motosiklette doğru oturma pozisyonunu belirlemeniz oldukça önemlidir. Bu da yol tutuşunuzu artıracağı gibi, ağrısız ve konforlu bir sürüş deneyimi yaşamanıza da yardımcı olacaktır. Ayaklarınızın uçlarını motosikletin pedallarına bastığından emin olduktan sonra ayaklarınız motosiklete paralel biçimde dursun. Bedeniniz hafif öne eğik bir şekilde, göğüs kısmınız ise biraz dışarıda kalsın.

Faydalı Bilgiler

uzun yol 4

Motosikletle uzun yola çıkacakların hissedecekleri en önemli ihtiyaç teknoloji olacaktır. Bluetooth özellikli bir kask veya kask kulaklıkları sürüş sırasında telefonunuza yanıt verme, yol komutu alma ve müzik dinleme gibi pek çok konuda işinize yarayacaktır. Bir başka faydalı nesne ise sürüş süresince sizinle olacak olan gürültüyü önlemeye yardımcı olacak kulak tıkacı olacak.

Uzun Motosiklet Yolculuğu İle İlgili Videolara

Kaynak
blog.gittigidiyor.com

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu