hosting

Japonya İntihar Ormanı

Japonya'nın En Korkunç Ormanı

Aokigahara, binlerce kişinin ölmek için gittiği belki de en korkunç ormandır. Her sene en az 20 bin kişi ormana geliyor ve ölmemek için nedenler arıyor. Fakat birçok kişi, intihardan vazgeçmek yerine ölümü tercih ediyor.

Japonya İntihar Ormanı

Ormanın girişinde şu yazı yazıyor: Hayat size verilmiş bir hediye. Sakince tekrardan ailenizi, çocuklarınızı ve arkadaşlarınızı düşünün. Kendinizi yalnız hissetmeyin. Karar vermeden önce bizimle konuşun. 

Japonya İntihar Ormanı

İLGİLİ İÇERİKLER

Ormanın girişinde birçok terk edilmiş araç yer alıyor. Bu durum, bölgeye uzaktan gelen kişilerin intihar ettiklerini ve arabalarını alacak kimsenin olmadığını da gösteriyor.

Japonya İntihar Ormanı

Özellikle bölgenin “intihar ormanları” olarak nam salması, ölümlerin oranını hayli arttırıyor. Ormanın aşırı sessiz olması, buraya gelen kişilerin kendi kafası ile başbaşa kalarak kararlarını yeniden gözden geçirmesini sağlıyor. Ancak, orman o kadar büyük ve sessiz ki… Buraya gezmek için bile gelip kaybolan birçok kişi yer alıyor. Çünkü ormanda, cep telefonu çekmiyor. Bu sebeple buraya giden kişilerin özellikle yasaklı bölgelere geçmemesi gerekiyor.

Japonya İntihar Ormanı

Ormanda patika bölümünden başka yasaklı bölgeler yer alıyor. Yasaklı bölgelere girmek ise cesaret gerektiriyor. Çünkü bu taraflara geçtiğinizde ölen insanları görme olasılığınız da hayli yükseliyor. Ormanda intihar eden kişiler ise genellikle lise ve üniversite yaşlarında olan kişiler.

Japonya İntihar Ormanı

Peki neden burada intihar ediliyor? Cevabı ise çok basit. Bir kitap sonucu birçok insan etkileniyor ve ölüm için bu ormanı tercih ediliyor. Kitabın yazarı Wataru Tsurumui ve ismi The Complete Manual of Suicide.

Japonya İntihar Ormanı

Ormanda birçok çadır da yer alıyor. İnsanlar buraya gelerek birkaç gün çadırda kalıyor. Kararlarını gözden geçiriyor. Terk edilmiş çadırlar ise kararlarının en büyük göstergesi. The Forest isimli korku filmi de İntihar Ormanları’nı anlatıyor.

Japonya İntihar Ormanı

Bunların yanı sıra Aokigahara’da ormanın müzisyeni yer alıyor. Buraya gelen kişilerin kafalarının dağılmasına ve ölümlerin engellenmesine yardımcı olmak için hoparlörden şarkı çalıyor.

Japonya İntihar Ormanı

Ormana gelip ölen kişilerin sayısını ise Japonya hükümeti saklıyor. Çünkü bu ölümlerin sayısının açıklanması özendirici olarak görülmesi engellenmeye çalışılıyor.

Japonya İntihar Ormanı

 Logan Paul isimli YouTube fenomeni, ormana geliyor. Ve ormanda vlog çekiyor. Ancak bir anda objektifine ölü bir insan yansıyor. Logan, bu video görüntülerini yüklüyor ve 6 milyon izleniyor. Fakat YouTube bu videoyu sildiriyor. Japonya’nın en korkunç ormanı Fuji Dağları’nın yakınlarında yer alıyor.

Japonya İntihar Ormanı

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu