Yaşam

Japonya İntihar Ormanı

Japonya'nın En Korkunç Ormanı

instagram takipçi hilesi

Aokigahara, binlerce kişinin ölmek için gittiği belki de en korkunç ormandır. Her sene en az 20 bin kişi ormana geliyor ve ölmemek için nedenler arıyor. Fakat birçok kişi, intihardan vazgeçmek yerine ölümü tercih ediyor.

orman 2 800x532

Ormanın girişinde şu yazı yazıyor: Hayat size verilmiş bir hediye. Sakince tekrardan ailenizi, çocuklarınızı ve arkadaşlarınızı düşünün. Kendinizi yalnız hissetmeyin. Karar vermeden önce bizimle konuşun. 

intihar ormani giris 800x600

Ormanın girişinde birçok terk edilmiş araç yer alıyor. Bu durum, bölgeye uzaktan gelen kişilerin intihar ettiklerini ve arabalarını alacak kimsenin olmadığını da gösteriyor.

araba 800x450

Özellikle bölgenin “intihar ormanları” olarak nam salması, ölümlerin oranını hayli arttırıyor. Ormanın aşırı sessiz olması, buraya gelen kişilerin kendi kafası ile başbaşa kalarak kararlarını yeniden gözden geçirmesini sağlıyor. Ancak, orman o kadar büyük ve sessiz ki… Buraya gezmek için bile gelip kaybolan birçok kişi yer alıyor. Çünkü ormanda, cep telefonu çekmiyor. Bu sebeple buraya giden kişilerin özellikle yasaklı bölgelere geçmemesi gerekiyor.

japonya 800x536

Ormanda patika bölümünden başka yasaklı bölgeler yer alıyor. Yasaklı bölgelere girmek ise cesaret gerektiriyor. Çünkü bu taraflara geçtiğinizde ölen insanları görme olasılığınız da hayli yükseliyor. Ormanda intihar eden kişiler ise genellikle lise ve üniversite yaşlarında olan kişiler.

intihar ormani 800x371

Peki neden burada intihar ediliyor? Cevabı ise çok basit. Bir kitap sonucu birçok insan etkileniyor ve ölüm için bu ormanı tercih ediliyor. Kitabın yazarı Wataru Tsurumui ve ismi The Complete Manual of Suicide.

japonya ormani 800x531

Ormanda birçok çadır da yer alıyor. İnsanlar buraya gelerek birkaç gün çadırda kalıyor. Kararlarını gözden geçiriyor. Terk edilmiş çadırlar ise kararlarının en büyük göstergesi. The Forest isimli korku filmi de İntihar Ormanları’nı anlatıyor.

korku filmlerine konu oldu 800x544

Bunların yanı sıra Aokigahara’da ormanın müzisyeni yer alıyor. Buraya gelen kişilerin kafalarının dağılmasına ve ölümlerin engellenmesine yardımcı olmak için hoparlörden şarkı çalıyor.

orman 800x533

Ormana gelip ölen kişilerin sayısını ise Japonya hükümeti saklıyor. Çünkü bu ölümlerin sayısının açıklanması özendirici olarak görülmesi engellenmeye çalışılıyor.

orman 1 800x640

 Logan Paul isimli YouTube fenomeni, ormana geliyor. Ve ormanda vlog çekiyor. Ancak bir anda objektifine ölü bir insan yansıyor. Logan, bu video görüntülerini yüklüyor ve 6 milyon izleniyor. Fakat YouTube bu videoyu sildiriyor. Japonya’nın en korkunç ormanı Fuji Dağları’nın yakınlarında yer alıyor.

youtuber 800x448

https://www.youtube.com/watch?v=ykBaHNi4k4o

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu