Yerli Kadın Ünlüler

Şira

instagram takipçi hilesi

sira 11
Tam adı: Gül Şira Demir / Şira
Doğum tarihi: 23 Ekim 1987
Doğum yeri: Bartın / Türkiye
Sevgilisi:
Mesleği: Müzisyen, Sosyal Hizmet Uzmanı
Aktif Yılları: 2015 yılından bu yana
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Şira kimdir? Şira, 23 Ekim 1987 yılında Bartın’da dünyaya gelmiş Türk şarkıcıdır. Asıl adı Gül Şira Demir‘dir. Çocukluğu doğup büyüdüğü Bartın’da geçen Şira, eğitim hayatını Bartın ve Ankara’da tamamlamıştır.

İlkokul yıllarından beri müziğe olan ilgisi giderek büyümüştür. Sesinin potansiyelini keşfederek daha çok üzerine eğilen Şira, kendisini geliştirmeye başlamıştır. Babasının da büyük desteğiyle gönül verdiği müzik dünyasının içerisine profesyonel olarak adım atmıştır.

İlk olarak halk eğitim merkezleri, okul müsabakaları, yarışmalar gibi birçok alanda sahne alan Şira, sahnelerindeki enerjisi ve sesiyle güzel bir kitleye sahip olmaya başlamıştır. 2015 yılında kariyerinin önemli çıkışını yaparak yayınladığı albümüyle bu kitlesi giderek büyümeye başlamıştır.

2015 yılında müzik piyasasına 3 şarkıdan oluşan ‘Yangın’ adındaki maxi single çalışmasıyla adım atmıştır. Albüme adını veren Yangın parçasına, yönetmenliğini Ahmet Can Tekin‘in üstlendiği ilk klibini çekmiştir. Albümün ikinci klibi ise 1989 yılında Sezen Aksu tarafından müzik piyasasıyla buluşturulan Melih Cevdet Anday ve Onno Tunç imzalı Şinanay parçasına çekilmiştir.

İlginizi çekebilir: Sezen Aksu Kimdir?

2 yıl aradan sonra 2017 yılında söz müziği Serdar Ortaç‘a ait olan Yavaş Yavaş Öldürür isimli parçasını yayınlamıştır. Ardından 2019’da yine Serdar Ortaç ve Tarık İster imzası taşıyan Akılsız Sevda isimli single çalışmasını paylaşmıştır.

Şira, son olarak 2020 yılının Ekim ayında daha önceden Selda Bağcan ve Barış Mançonun da seslendirmiş olduğu ‘Katip Arzuhalim’ isimli türküyle müzik piyasasına dönüş yapmaya hazırlanmaktadır. Deep House soundunda Alper Gemici aranjörlüğünde hazırlanan anonim türküyü seslendiren Şira’nın yeni parçasının klibi, Ahmet Can Tekin yönetmenliğinde Nevşehir Ürgüp’te çekilmiştir. Şira’nın son projesi DMC etiketiyle piyasaya çıkmaya hazırlanmaktadır.

Şira Diskografisi

  1. 2015 – Yangın
  2. 2017 – Yavaş Yavaş Öldürür
  3. 2019 – Akılsız Sevda

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu