Cilt Sağlığı

Sinüsler Nasıl Temizlenir?

instagram takipçi hilesi

Baş ağrısı yapan ve sürekli rahatsızlık verirken başka şeylere odaklanmanızı engel olan sinüs rahatsızlığı. Bu rahatsızlıkla ilgili olarak , oldukça basit bir uygulama sayesinde daha rahat günler sizi bekliyor olacak.  Sinüsleri boşaltma yöntemini sizlere hem derlenmiş ve anlaşılır yazımla ve bir de bulduğum bir video ile yardımcı olamaya çalışacağım.

Birçok kişi sinüslerin doluluğu yüzünden hastahanelere gidiyor . Bunu farklı yöntemlerle , bazı doğal karışımları kaynatıp içine çekmeden tutun da birçok yöntemle uğraşılıyor. Özellikle kış aylarında ortaya çıkan bu rahatsızlık, saçları ıslak dışarı çıkmak gibi davetiye çıkardığı ilk nedenlerden biri.

sinusleri rahatlatacak

Sinüsler Nasıl Temizlenir?

Sinüs Boşaltma Yöntemi

Dilinizi damağınıza yapıştırıp, baskı uygulayarak dilinizi yanlara doğru hareket ettirin. Ardından baş parmağınızla iki kaşınızın arasına tam burnunuzun üzerine gelecek şekilde sıkıcı bastırın. Bu süreçte 20-30 saniye kadar bu şekilde basılı tutun. Sonucunda sinüslerin ya da sümüklerin boşaldığını hissedeceksiniz. 

Bu bilgiyi İngilizce kaynaklardan alan bir kaynağımızdan aldık. İngilizcesi;

“press your tongue against the roof of your mouth and move it steadily from side to side (make sure to keep applying pressure while doing this). do this for around ten seconds. next, take your thumb and press firmly between your eyebrows, just above your nose. this method rocks the vomer bone back and forth, loosening congestion. keep pressing with your finger for 20 to 30 seconds and you will feel your sinuses draining.”

Bu yönetimi bir de video ile izleyerek uygulayın.

https://youtu.be/FP0mTdX-138

Şule Çelik

MaksatBilgi'de Moda ve Stil konularına bakıyorum.Sizler için en trend olanları ve Trend olmaya aday olan moda konularını ele almaya çalışacağım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu