Yaşam

Sinemada Film İzlerken Sinirinizi Bozabilecek 10 Tip

instagram takipçi hilesi

sinema 9

Sinema birçok kişi tarafından sevilen ve düzeli olarak sık sık takip edilen özel bir sanat dalıdır. Fakat zaman zaman bu güzide sanat dalına saygı göstermeyen  birçok insan tarafından gerçekleştirilen mantığa ve akla pek uygun olmayan çok sayıda nezaketsiz hareket sinemaya değer verenleri çileden çıkarabiliyor.

Sinemada film izlediğiniz sırada sinirlerinizi alt üst edebilecek 11 abuk tip;

1-) Telefonu Elinden Düşürmeyenler

sinema 12

Bu şahıslar sinemada telefonlarını kapatmadıkları gibi ışıkların sönmesine aldırış etmeden telefonun parlaklığını kısma zahmetine dahi girmezler. Sizle beraber yakınında olan birçok kişinin ilgisini kaybetmelerine neden olmaktadır. Bu hastalıklı kişilerin futboldaki gibi tespit edilip sinema salonlarına girişleri yasaklanmalıdır.

2-) Sinemaya Öpüşmek İçin Gelenler

sinema 3

Sinemayı kötü emellerine alet etmek isteyenlerin maddesi ile beraberiz. Bu zihniyetteki insanların tek amacı ışıkların sönmesi ile sevgilileri ile öpüşmeye başlamalarıdır. Elbette ki aşk masum bir histir fakat bunu bu şekilde yaşamanın yeri de sinema salonu değildir. Film süresince bu tarz bir ilişkinin sürmesi izleyicilerin dikkatinin dağılmasına da neden olacaktır.

3-) Her Sahneye Sesli Tepki Verenler

sinema 7

Kimi kişiler de filmdeki hemen hemen her sahneye tepki verir ve her ilginç durumda şaşkınlıklarını seli olarak gizleyememektedir. Seslerinin ve yorumlarının ne denli rahatsız edici olduğunu ve ne kadar kaba bir davranış şekli olduğunu anlayamayacak kadar düşüncesiz tiplerdir.

4-) Pikniğe Gelenler

sinema 2

Kimileri de sinemada film izlemeyi değil de yemek yemeye gelmiş gibidirler. Bu kişilerin ellerinde devasa patlamış mısırlar, atıştırmalıklar, içecekler, cipsler ve sandviçler ve farklı yapıdaki birçok yiyecek ve içecek bulunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra yiyecek paketlerinin yüksek sesi konsantrasyonu bozacak düzeyde olabilmektedir.

5-) Öndeki Koltuğu Tekmeleyenler

sinema 6

Bazı insanlar film süresince önündeki koltuğu tekmelemek gibi bir nezaketsizlik ve düşüncesizlik içinde olurlar. Ki bu benim de bir kez karşılaştığım ve sinirden filme odaklanamadığım bir durumdur. Bu insanların hangi amaçla bu işlemi gerçekleştirdikleri henüz belirlenememiştir.

6-) Her Sahnede Göz Yaşlarına Boğulanlar

sinema 8

Kimileri de film aksiyon da olsa, komedi de olsa hunharca ağlamalarıdır. Bütün bir salon gülmekten kırılırken o kimselerin hıçkırıklara boğulması da oldukça ilginç bir durumdur. Bu insanlar film izlemeye değil de 1-2 saat ağlamak için sinemaya gelmiş gibilerdir.

7-) Her Sahnede Kahkahalara Boğulanlar

sinema 5

Her sahnede ağlayanlarda farksız bir tip de her saniyede olur olmaz kahkaha atmasıdır. Az önceki maddenin tam tersine bütün bir salonun gözünden yaşların çağladığı bir sahnede sinir bozucu bir şekilde kahkaha atması onu göz yaşlarınızda boğmak istersiniz. Çıkarmış oldukları gülünç sesler nedeniyle çevresindeki izleyicileri oldukça rahatsız etmektedir.

😎 Telefonlarını Sessize Almaktan Aciz Olanlar

sinema 10

Kimilerinin ne gösterilen filme ne de izleyiciye bir gram saygısı yoktur. Bu kimseler telefonlarını kapatmayı da geçtim sessize almayı bile düşünemezler.Hal böyle olunca da filmin en kritik sahnesinde ezan sesi, mezdeke, şarkı, türkü… sesi sizi alt üst etmeye yeter. Telefona yanıt verip pişkin pişkin konuşanları ise direkt Allaha havale ediyoruz.

9-) Yorumcu Kesilenler

sinema 4

Kimilerinin de filmin önemli önemsiz her sahnesi için bir yorumu vardır. Filmin çekildiği yer, oyuncunun gömleği, sesin yüksekliği… onlar için söylenenlerin bir anlamının olması çok önemli değil (ki anlamlı olsa da söylenmemesi gerekir) evlerinin salonunda televizyon başındaymışçasına pervasızdırlar.

10-) Film Boyunca Uyuyanlar

sinema 1

Bu insanların hangi amaç ile sinemaya geldikleri bilim insanları tarafından henüz çözülememiştir. Hem para verip hem uyumak oldukça masraflı bir iştir. Uyuyana saygımız vardır ama horlayana en ufak bir saygı emaresi gösteremeyiz.

Kaynak
neoldu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu