Yerli Kadın Ünlüler

Sima Tarkan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Sima Tarkan
Tam adı: Sima Tarkan
Doğum tarihi: 1995
Doğum yeri: California / ABD
Boyu:
Burcu:
Ailesi: Dila Tarkan (kardeşi), Ahmet Can Tarkan
Sevgilisi:
Mesleği: Modacı, Tasarımcı, Influencer
Aktif Yılları:
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Sima Tarkan Kimdir? Sima Tarkan, ünlü modacı Dila Tarkan‘ın kız kardeşi ve Dilasima Grubun en genç üyesi. Modacı ve tasarımcı.

Sima Tarkan Yaşı Kaç?

Sima Tarkan, Türkiye’ye lüks İtalyan markalarını getiren Dilasima Group’un genç yeteneği. 1995 yılında California’da doğmuş, 11 yaşındayken ailesiyle birlikte Vancouver’a taşınmış. Orada ilkokulu tamamladıktan sonra lise eğitimini tamamlayıp New York’a yerleşmiş ve Parsons’da stratejik tasarım ve işletme bölümünden mezun olmuş.

Daha sonra İstanbul’a dönmüş ve aile şirketi Dilasima Group’ta çalışmaya başlamış. Ablasıyla olan ilişkisi, farklılıklarının bir güç olduğunu belirtiyor; ablası Dila ile zıt karakterler olsalar da birbirlerini tamamladıklarını düşünüyorlar. Olaylara farklı açılardan bakmaları, karar alma süreçlerini zenginleştiriyor.

Sima daha sakin kalırken, Dila daha tezcanlı olabiliyor; Sima mantığıyla ilerlerken, Dila duygusal yönden yaklaşmayı tercih ediyor. Bu farklı bakış açıları, birbirlerine sürekli yeni şeyler öğretiyor ve işbirliklerine katkı sağlıyor.

Çocukluğundan beri kıyafetlerle farklı karakterler yaratmaya meraklı olan Sima, her gün değişik kombinlerle kendini ifade etmeyi seviyor. Evde topuklu terliklerle dolaşırken bile enerjisiyle çevresine renk katıyormuş. Kostümler giyip moda şovları düzenleyerek, giyim tarzıyla karakterini ve enerjisini yansıtmayı öğrenmiş. Bu tutku, onun moda dünyasına yeni ve taze bir bakış getirmesine yardımcı olmuş.

Sima, harpersbazaar dergisinde röportajında:  gününü iş, spor ve sosyal hayat arasında dengelemeye çalışıyor. Başka şeylerle ilgilenemiyor. Fakat nadiren de olsa bulduğu boş vakitlerde komedi dizilerini izlemekten hoşlandığını söyledi. Favorileri arasında ise Brooklyn Nine Nine ve Modern Family varmış.

Bunun dışında müzik vazgeçilmez bir parçası olduğunu, iş dışında neredeyse her an müzik dinlenmenin kendisine çok iyi geldiğini söylemiş. Sabah uyandığında ve akşam uyumadan önce kulaklıklarını takar müziğini mutlaka rutin olarak dinlediğini söylemiş.

Sima Tarkan, cilt bakımını rutin olarak yapmasa da sıklıkla yüzüne maske uyguladığını söylemiş. Buna ek olarak her gün yüz yıkama jeli ile suratına yıkadığını söyledi. Nemlendirici kullandığını ve cildini beslemeyi özen gösterdiğini belirtti.

Ayrıca, röportajında Pebble ve Peanut isminde iki köpeği olduğunu ve ablası Dila Tarkan ile hayatlarının bir parçası olduğuna dair de kısa anektod geçtiğini yazmasam olmazdı. Bu bilgilerin çoğunu 19 Kasım 2019 tarihindeki harpersbazaar dergisine verdiği röportajdan alınan bilgilere göre derlediğimi bildirmek isterim.

Bunların dışında hayatıyla- yaşamıyla ilgili gelişmeler olduğunda (tıpkı diğer içeriklerimizde de olduğu gibi) güncelleneceğini bildirmek isterim. Hakkında hazırlanan videoları hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. Sima Tarkan Instagram hesabı için ise yukarıdaki künye bölümünde bulunan instagram ikonuna tıklayabilirsiniz. Fotoğrafları ise videoları bölümünün hemen altından göz atabilirsiniz.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu