Yerli Kadın Ünlüler

Dila Tarkan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Dila Tarkan Kimdir
Tam adı: Dila Tarkan
Doğum tarihi: 1993
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.73 m
Ailesi: Sima Tarkan (kardeşi), Ahmet Can Tarkan,
Eşi: Dağhan Doğruer (e. 25 Mart 2022)
Mesleği: Influencer, stil danışmanı, modacı
Aktif Yılları: 2010 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Dila Tarkan kimdir? Dila Tarkan, 1991 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Sima adında bir kardeşi vardır. Babası Ahmet Can Tarkan, 1992 yılında kurulan MaxMara markasının kurucusu, Dilasima Grubun sahibidir. Ailesi birçok İtalyan giyim markalarını Türkiye’ye getiren butik mağaza perakendecilik işiyle uğraşmaktadır. Aslen İstanbullu olan Tarkan ailesi, baba tarafından Trabzonlu, anne tarafından ise İspanyol ve İranlı’dır.

Dila Tarkan, 15 yaşında ailesiyle Kanada, Vancouver’a taşınmıştır. Lise eğitimini Vancouver’da tamamladıktan sonra Londra’ya üniversite eğitimi için taşınmıştır. London College of Fashion‘da 1 yıl eğitim alan Tarkan, eğitimini Paris’te Parsons New School of Design‘da tamamlamıştır.

Bir süre babasının kurmuş olduğu Dilasima Group’ta çalışan Tarkan, uzun süre moda sektöründe yer almıştır. Son zamanlarda ise Influencer olarak sosyal medyada aktif olarak marka işbirliklerine imza atıp, Youtube’da kanalıyla ilgilenmektedir.

İngilizce, İtalyanca ve Fransızca bilen Tarkan, en büyük hayalinin oyunculuk ve modellik olduğunu söylemektedir. Birçok markayla çalışan Tarkan, büyük markalar için modellik yapmıştır.

Gezmeyi çok seven Tarkan, genellikle yeni yerler keşfederek, eğlenceli bulduğu aktivitelerde yer almaktadır. Bunları da sosyal medyadan takipçileriyle sık sık paylaşmaktadır. En yakın arkadaş grupları arasında Şeyma Subaşı, Burcu Esmersoy, Mert Vidinli gibi birçok isim yer almaktadır.

Tarkan, 2020 yılının başından beri Youtube kanalında düzenli olarak video paylaşımları yapmaktadır. Yaklaşık 30 bin abonesi olan Tarkan’ın kanalında vloglar ve kendisiyle alakalı rutinlerini paylaştığı içerikler yer almaktadır. Tarkan’ın instagram hesabını ise 300 bin kişiden fazla hayranı takip ediyor.

Son zamanlarda özellikle Tarkan ile sevgilisi Dağhan Doğruer hakkında birçok kez arama yapıldı. Bu aramalara istinaden, Dila hanımın sevgilisi hakkında çok detaylı bilgi yoktur. 

Hakkında Yeni Bilgi: Dila Tarkan 25 Mart 2022 tarihinde uzun süreli sevgilisi Dağhan Doğruer ile Yunanistan’da dünya evine girdi.

Videoları

Fotoğrafları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu