Yaşam

Sıcak Havalarda Klimasız, Odayı Serin Tutmanın 10 Yolu

instagram takipçi hilesi

Sıcak Havalarda Klimasız, Odayı Serin Tutmanın 10 Yolu… Yaz ayları her zaman ki yine çok sıcak geçiyor. Herkes bulunduğu odayı ya da kendini bir şekilde serinletmenin yolunu arıyor. Bugün sizlere yardımı olabileceğini düşündüğüm bu hakkında Sıcak Havalarda Klimasız, Odayı Serin Tutmanın 10 Yolunu aktaracağım. Yazdığım bilgileri uygulayarak sizde bir nebze odanızı ve kendinizi serinletebilirsiniz…İyi Okumalar

Sıcak Havalarda Klimasız, Odayı Serin Tutmanın 10 Yolu

Serinletici kullanmak

serinletici

Kimi zaman etkisini az gösterse de yaz aylarında evlerimizde sıkça kullandığımız serinleticiler çok işimize yarıyor. Serinleticiler direk olarak evi serinletmeye yaramıyor ancak yeni nesil teknolojiye sahip olanları işimize yardımcı olabilir. Bunların su sıkanı ya da güçlü motorlara sahip olanları son derece kullanışlı ve odayı serin tutmaya yardımcıdır.

Beton Geleneksel Evlerde Yaşamak

taş evler

Eski İnsanların her durum ve koşulu ön görerek yaşadıkları doğrudur. Yaz aylarının çok sıcak, kış aylarının soğuk olarak geçtiğini göz önünde bulundurduğumuzda bu konu da pek de yanlış sayılmazlar. Bulunduğumuz dönemde insanlar daha kırsal ve apartmandan uzak bir hayatı tercih ediyorlar. Bunun nedeni yaşadığımız korona virüs salgınına kaynaklı olsa da diğer bir sebebi daha geleneksel bir yaşam sürdürme isteğidir. Beton ve taş kaplı evler yazları serin olduğundan dolayı tercih edilebilir.

Tavan Yalıtımı Yaptırmak

multipor tavan

Tavan yalıtımı evleri serin tutmak da son derece başarılı tekniklerden biridir. Eğer kendinize ait müstakil bir evde yaşıyorsanız tavan yalıtımı yaptırarak sizde evinizi serin tutabilirsiniz. Aynı zamanda evin içinde bulunan soğuk havayı da içeri de muhafaza ederek soğukluğu koruyabilirsiniz.

Aydınlatmaları Kapatmak

aydinlatma

Evlerde bulunan ışıklar ve elektronik aydınlatmalar açık kaldığında ısı ürettiği için evin sıcak olmasına da sebep olabilmektedir. Bu aydınlatmaların kapalı durumda olması evi serin tutmanıza yardımcı olacaktır.

Pencereleri Açıp-Kapatmak

pencere

Bazı evler bulunduğu konuma göre rüzgarı çok almaktadır. Böyle konumdaki evlerin pencerelerini açık tutmak evlerin serin tutulmasında yardımcı olabilir. Aynı şekilde sıcak havalarda pencerelerin kapalı tutulması da içerideki soğuk havanın muhafaza edilmesine yardımcıdır.

Tente Yaptırmak

tente

Evinize direk olan vuran güneş ışıklarını tente yaptırarak da kesebilirsiniz. Dilerseniz bahçenizi direk olarak gören yerlere de yaptırarak gölgesinde oturabilirsiniz.

Ağaçlandırma Yapmak

ağaçlandirma

Evlerin bahçe kısmında güneş gören taraflarını ağaçlandırma yaparak serin tutabilirsiniz. Böylece hem bahçede keyifli zaman geçirmek içinde bir ortam yaratmış olabilirsiniz.

Kendimizi Serinletmek

sicak hava

Kimi zaman odayı serin tutmak da fayda etmemektedir. Böyle durumlarda kendimizi serinletmemiz çözüm olabilir.

Soğuk Su İle Duş Almak

duş

Soğuk bir suyla duş almanız kendinizi bunalmış sıcak ortamdan bir nebzede olsun kurtarmanıza yardımcıdır. Diğer bir yol ise soğuk buz kompresini ensenize ya da bileklerinize tutmanızdır.

Soğuk İçecek Ve Yiyecek Tüketmek

soğuk içecek

Bunaldığınız sıcak havalarda serin içecekler tüketmek ya da yiyecekler tüketmek kendinizi serin tutmanıza yardımcı olur.

Sıcak Havalarda Klimasız, Odayı Serin Tutmanın 10 Yolu İle İlgili Videolar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu