Yerli Kadın Ünlüler

Sibel Bilgiç

Sibel Bilgiç kimdir?

instagram takipçi hilesi

sibel bilgic 1
Tam adı: Sibel Bilgiç
Doğum tarihi: 1 Kasım 1971
Doğum yeri: Ankara, Türkiye
Boyu: 1.7 m
Ailesi: 
Eşi:  Ali Bellikan (2017), Ulvi Süvarioğlu (2007 – 2008)
Çocuk (ları): 
Mesleği: Şarkıcı, İş Kadını
Aktif Yılları: 1990’lı yıllardan bu yana

youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Sibel Bilgiç Kimdir? Sibel Bilgiç, 1 Kasım 1971 tarihinde Ankara’da dünyaya gözlerini açmıştır. İlkokul, ortaokul ve lise eğitim hayatını Ankara’da tamamlamıştır. Aynı zamanda Hacettepe Devlet Konservatuarı‘nda şan dersleri de almıştır. Üniversite eğitimini Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimsel Enstitüsü‘de okumuştur.

Daha sonra Amerika Birleşik Devletleri‘nde bir eğitim kurumundan özel bir burs kazanmış ve eğitimine orada devam etmiştir. Türkiye’ye geri dönüş yaptığında ilk olarak Best Hotel, daha sonra da Karpiç Bar‘da şarkıcılık yapmıştır. Zerrin Özer‘e bir süre vokalistlik yapmıştır. Ankara Hilton Otel‘de pop jazz ve jazz şarkılar seslendirerek profesyonel müzik kariyerine ilk adımlarını atmıştır.

Sibel Bilgiç, 1997 senesinde “Alışamadım” adlı bir şarkı çıkarmış ve insanlar tarafından çok beğenilmiştir. “Alışamadım” şarkısı o senenin en çok dinlenen ve sevilen pop şarkıları listesine girmiştir. Bilgiç, aynı zamanda “Casablanka” isimli müzikalde de Lisa adlı karakteri canlandırmıştır.

Bilgiç, Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor‘un eski başkanı olan Mehmet Ali Yılmaz ile 1997 senesinde bir ilişki yaşamaya başlamıştır. İlişkileri 8 sene sürmüştür. Mehmet Ali Yılmaz‘dan ayrıldıktan sonra Doktor Ulvi Süvarioğlu ile dünya evine girmiştir. Ancak evlilikleri yaklaşık bir sene sürmüştür. 2012 senesinde “Aşk Çarpsın Beni” isminde bir albüm çıkarmıştır.

Sibel Bilgiç, aynı zamanda bir de iş kadınıdır. İstanbul’un Şişli ilçesinde bulunan Nişantaşı semtinde “Mona Lisa Lazer ve Epilasyon Güzellik Merkezi” isminde bir işletme sahibidir.  Seneler sonra “Diyemedim” isimli bir şarkı çıkarmış ve müzik kariyerine tekrardan giriş yapmıştır. Katıldığı bir televizyon programında müzik kaldığı yerden devam etmek istediğini ve müzik kariyerini 24 sene önce bitirdiği için pişman olduğunu belirtti.

Sibel Bilgiç Albümleri

 1. 1996 – Alışamadım
 2. 2012 – Aşk Çarpsın Beni

Şarkıları

 1. Diyemedim
 2. Alışamadım
 3. Aşk Çarpsın Beni
 4. Giden Gider
 5. Alıştım Ben
 6. Ayrılamam Mı Sandın
 7. Yazlar Biter
 8. Gülüm
 9. Yapma
 10. Aklıma Gelmezdi
 11. Kıskanmasam
 12. Rahat Uyu Onno
 13. Eni Konu Bir Yürek
 14. Aşk
 15. Alışamam Bu Son Gidişine

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.info

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu