Yerli Kadın Ünlüler

Ecem Çalhan

instagram takipçi hilesi

Tam adı: Ecem Çalhan
Doğum tarihi: 1996
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.72 m
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2019 yılından bu yana
imdb-logo

Sosyal Medyada
instagram-hesabitwitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Ecem Çalhan kimdir? Ecem Çalhan, 1996 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk oyuncudur. Ailesi İstanbul’da yaşayan genç oyuncu Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi‘nden mezun olduktan sonra üniversiteyi Süleyman Demirel Üniversitesi’nde okumuştur. Güzel Sanatlar Fakültesi, oyunculuk mezunu olan Çalhan, uzun zamandan beri tiyatroyla ilgilenmektedir.

Aktif olarak tiyatroyla ilgilenen Çalhan, Metin And Sahnesi’nde birçok oyunda yer almıştır. Oyunculuk yeteneğini tiyatro ile geliştirmeye devam eden Çalhan, 2019 yılında televizyon dünyasına adım atmıştır. Kuzey Yıldızı İlk Aşk isimli Show Tv’de yayınlanan dizide yer alarak ilk dizi tecrübesini yaşamaya başlamıştır. Başrollerinde Aslıhan Güner, İsmail Demirci’nin yer aldığı dizide Çalhan, Kamer Mollaoğlu isimli karaktere can vermektedir. Dizinin yönetmenliği ve senaryosu Ersoy Güler’e aittir.

Oyunculuğun yanı sıra birçok sanat ve spor dalıyla ilgilenen Çalhan, eskrim yapmayı ve paten kaymayı çok sevmektedir. Bunların yanı sıra dans, şan ile ilgilenmektedir.

Ecem Çalhan, Cem Tatlıtuğ ajansına bağlı olarak çalışmaktadır. Kuzey Yıldızı isimli dizide yeni bir yüz olarak ekranlarda yerini alan Çalhan henüz kariyerinin çok başında yer alan genç oyunculardan birisidir.

Projeleri

  1. Kuzey Yıldızı İlk Aşk – 2019 – Kamer Mollaoğlu

Videoları

Fotoğrafları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu