İlişki Konuları

Narsist Bir Sevgiliniz Olup Olmadığını Gösteren 10 İşaret!

instagram takipçi hilesi

Birlikte olduğunuz insanın karakterini her zaman çözmek mümkün olamıyor. Eğer ki karşınızdaki kişi narsist özellikleri barındıran biri ise bunun farkına varmanız haftalar hatta aylar alabilir. İlişki birçok açıdan bağlı duruma geldikten sonra müdahale için geç kalmış olabilirsiniz. İlişki içinde olduğunuz insanın narsist kişilik bozukluğunu barındırdığını işaret eden birçok neden vardır.

1) Yalnızca Kendi Görüşlerine Önem Vermek

118

Narsist insan kendisinden söz etmek, konuşmaktan keyif aldığı için size söz hakkı tanımaz. Karşılıklı diyalog kurmak, konuşmaz siz de kendi düşüncelerinizi ifade etmek isterseniz herkesle olduğundan daha fazla çaba göstermeniz gerekecektir. Eğer ki söyledikleriniz ile onun söyledikleri farklılık gösteriyorsa sizin konuşmanızı görmezden gelir ya da düzeltme yoluna gider.

2) Söz Kesmek Ve Kendinden Bahsetmek

212

Narsist karaktere sahip insanla konuşmak, anlaşmaya çalışmak oldukça güçtür. Siz önemli bir konudan bahsediyor olsanız bile narsist konuyu kendi ilgisini çeken başka bir olaya yönlendirebilir.

3) Kuralları Ve Toplum Normlarını Yıkmak

310

Narsist bireyler toplumun ya da birilerinin belirlemiş olduğu kurallara karşı koymaktan zevk alırlar. Bir kişiye randevu verip gitmemek, trafik kurallarına uymamak, ofis malzemelerini şahsi keyfi için kullanmak, sıra beklerken öne geçmek gibi davranışlarda bulunabilirler.

4) Kişisel Sınırları Aşarak İnsanların Özeline Müdahale Etmek

49

Ofisinizdeki çekmeceniz ya da bir arkadaşınızla olan ilişkiniz sizin özel alanlarınızdan olabilir. Narsist bireyler, bu tarz alanlara izinsiz müdahalede bulunabilirler. Sözler verip tutmamak, yapmış olduğu bir saygısızlık için mağdur ettiği insanı suçlamak da yine narsist kişilik bozukluklarına örneklerdir.

5) İlgi Toplamak İçin Her Türlü Yönteme Ve Hileye Başvurmak

513

Narsist kişilik bozukluğu barındıran insanlar, toplum içinde üstün yapıya sahip olmak için oldukça fazla çaba içine girerler. Kültürel, akademik, dini, matematiksel, sosyal, fiziksel gibi hemen hemen her alanda sizden ya da bir başkasından daha başarılı olduklarını göstermek adına çıkarcı davranışlar içine girebilirler.

6) Dünyanın Onların Etrafında Döndüğü Düşüncesiyle Her Şeyi Başkalarının Yapmasını Beklemek

69

Narsist biriyle ilişki yürütüyorsanız bütün problemleri siz çözmek zorundasınız. Dünya onun etrafında döndüğü için bütün sorumluluklar size aittir. Üstelik bunlar karşılık beklemeden yapmanız gereken şeylerdir.

7) Değerli – Değersiz Hissettirmek

friend

Narsist insanlar sarsıcı derecede etkileyici ve karizmatik olabilirler. İlişki konularında ilgi duyduğu kişiye aşırı derecede ilgi göstererek sizi özel biri gibi hissettirebilirler. Ancak sizden sıkılırlarsa gözünüzün yaşına bakmadan bir anda sizi silebilirler. Eğer ki narsist kişilikli sevgilinizin isteklerini karşılıyor ise bir sorun yok, ancak bu tatminsen yapı oluştuğu vakit ilişkiniz siz farkında bile olmadan bitmiş demektir.

8) Kendileri Olmadan Yaşayamayacağınızı Düşünmek

89

Narsist insanlarla her iki tarafın ortak  bir noktada birleşmiş olduğu sağlıklı bir ilişki kurmak ve yürütmek oldukça zordur. Kendilerini bir çeşit prenses, prens ya da kahraman olarak görebilirler. İlişkiyi yürüten ve sizi idare edenin kendisi olduğunu iddia eder. Eğer ki hayatınızda olmaz ise yıkılacağınızı ve hiçbir şekilde başarılı olamayacağınızı ifade ederler.

9) Negatif Duygular Beslemek Ve Kötü Enerji Yaymak

96

Narsist insan olumsuz konuşarak ne kötü enerji yayarak moral bozmaktan oldukça hoşlanırlar. Bu anlarda sizin modunuz düşüp kendinizi iyi hissetmediğiniz anda onlar kendilerini güçlü hissederler. Eğer ki onların söylediklerine katılmaz, yapmak istediklerine eşlik etmezseniz öfke nöbeti geçirebilirler.

10) Manipüle Etmek Ve Çıkar Sağlamak

104

Narsist kimseler arkadaşlarını, çocuklarını, sevgililerini kendi istedikleri şekilde yönlendirmekten ve zevkleri uğruna onları kendilerine hizmet ettirmekten çekinmezler. Size suçlayıcı cümleler kurarak sorunların içinde bir çırpıda çıkabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu