Sevgilinize Söyleyebileceğiniz En Özel Sözler Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Aşk, dünyadaki en güzel histir. İlişkiye başlandığında ne kadar zaman geçmiş olursa olsun, heyecan hep ilk günkü gibi kalır. Fakat iltifat ederken sıradan sözler söylemek bir süre sonra sıkıcı gelebilir. Sevgilinize söyleyebileceğiniz en özel sözler yazımızda anlamları ile birlikte 5 adet kelime seçtik. Bu kelimeleri sevgilinize yollayarak ona karşı hislerinizi daha güzel bir şekilde ifade edebilirsiniz.

Sevgilinize söyleyebileceğiniz en özel sözler

1.Efsunkar

sevgilinize soyleyebileceginiz en ozel sozler 5

Efsunkar kelimesi; hem erkeklere hem de kadınlara söylenebilir. Kelime Osmanlıca kökenlidir. 3 farklı anlama gelir.

  • Birinci anlamı; büyülü ve sihirlidir.
  • İkinci anlamı; etkili, karşı konulmaz.
  • Üçüncü anlamı; serseri erkek çocuğu.

İnsanlar karşısındaki insana büyülü hislerle bağlandığında onun karşı konulamayacak kadar sihirli olduğunu düşünür. Bu sihir öyle görünmez bir perdedir ki insanı tesiri altına kalır. Kişi, sevgilisini bambaşka bir gözle görür ve onun büyüsünü ancak sevgilisi bilir.

2. Sevgilinize Söyleyebileceğiniz Sözler: Ruh-u Revan

sevgilinize soyleyebileceginiz en ozel sozler 4

Kulağa oldukça romantik gelen bu söz, mükemmel bir iltifattır. Genellikle sevgiliye “ruh-u revanım” olarak hitap edilir. “Yürüyen ruhum” anlamına gelir.

Kelimenin kullanılışına farklı pencerelerden bakarak yorumlayabilirsiniz. Fakat belki de en romantik şekli ile: Sen benim ruhumun bedene bürünmüş halisin, sen benim içimden kopan bir parçasın. Beni tamamlıyorsun. Seni o kadar çok seviyorum ki ruhumdan bir parça olarak değil, ruhum olarak görüyorum.

3. Efulim

Sevgilinize söyleyebileceğiniz en özel sözler

Efulim kelimesine Karadeniz şarkılarından aşina olduğunuzu biliyoruz. Kelimenin anlamı; sevgilim, bitanem, canım ve yarimdir.

Yar kelimesi sevgili anlamına gelir. Karadeniz yöresinde; imkansız aşklara, büyük sevmelere herkes aşinadır. Yörenin farklı bir ağzı olduğu gibi sevgiliye hisleri ifade ederken de değişik kelimeler kullanılır. Sevilen insana “efulim” diyerek sen benim için bir tanesin, canımdan bir parça biricik yarimsin anlamlarını ifade eder.

4. Nazende Sevgilim

Sevgilinize söyleyebileceğiniz en özel sözler

Sevgilinize söyleyebileceğiniz sözler arasında nazende de yer alır. Bu kelimeye de aslında şarkılardan aşinayızdır. Bu iltifat şekli genellikle kadınlara söylenir. Azeri bir kökene sahip olan “nazende” kelimesinin anlamı; naz edici, nazlı ve hoş bir edaya sahip olmaktır.

Bir şarkıda “Değdi saçlarıma bahar gülleri, nazende sevgilim yâdıma düştün” sözleri aşkın en masum ve içten halini ifade etmektedir.

5.Sevgilinize Söyleyebileceğiniz Sözler: Şurimşine

sevgilinize soyleyebileceginiz en ozel sozler 1

Şurimşine kelimesi, Lazca’dır. Anlamı ise büyük hisleri ifade edecek kadar yücedir. “Canım, ciğerim, can yoldaşım” kelimelerini ve hislerini ifade etmek için kullanılır. Sevgili, insanının canının diğer yarısıdır ve hayat yolcuğunda can yoldaşıdır. Tek bir kelime ile bütün güzellikleri anlatmak isteyenler için çok hisli bir sözcüktür.

İlgili Videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu