Sevgilinizde Bulunması Gereken 10 Temel Özellik Nedir?

instagram takipçi hilesi

İyi bir sevgiliniz olduğundan emin olabilmek için sevgilinizin aşağıdaki özelliklere sahip olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Ele aldığımız konu herhangi cinsiyet fark etmeksizin iki taraf için de geçerli olan kurallardır.

sevgili 10

İşte iyi bir sevgilinin sahip olması gereken özellikler;

1-) Gerçekçi Duygulara Sahip Olmalı

Söz konusu özellik her iki taraf için de geçerli olmakla beraber ilişkinin sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için gerekli olan en önemli etmenlerden birisidir. Aksi durumda gönül eğlendirmeden gerçek bir sevgi ile karşı taraf gönülden beslenmelidir. Bu sayede kişiler arasında ileriye dönük ve gerçekçi planlar kurulabilecektir.

2-) Bağımsız Karakterlere Sahip Olmalı

sevgili 1

En önemli özelliklerden bir diğeri ise her iki tarafın da birilerinden destek almadan kendi ayakları üzerinde durmayı becerebilen bağımsız bireyler olmalarıdır.

3-) Zeki Olmalıdır

sevgili 12

Bu madde sağlıklı olabilen tarafların akılcı davranışları ile sağlanabilmektedir. Üst seviye bir zeka beklenmediği aşikardır yalnızca durumlara ve olaylara gerekli, mantıklı yanıtlar verebilecek olgunlukta ve kapasitede olması yeterlidir.

4-) Saygılı Olmalıdır

sevgili 9

Bir ilişkinin olmazsa olmazlarından birisi de yapılan tüm konuşmaların, sosyal faaliyetlerin ve aktivitelerin belirli bir saygı çerçevesinde yapılması gerekmektedir. Bir tarafta saygı noksanlığı var ise ne yazık ki ilişkide ne mutlu olabilirsiniz ne de herhangi bir tat alabilirsiniz..

5-) Çekici Olmalıdır

sevgili 4

Diğerlerinde de olduğu gibi bu durum iki taraf için de geçerli sayılabilir. Her iki taraf da birbirlerini etkileyebilmek için doğal davranışlar sergilemelidir.

6-) Cinsel Yaşantıda Ortak Kararlar Alınmalıdır

sevgili 2

Günümüz dünyasında meydana gelen ayrılıkların en önemli nedenlerinden birisi de cinsel istekler karşısında her iki tarafın da anlaşmazlığa düşmesidir. Bu konu ile ilgili partneriniz ile ortak birtakım kararlar almanız gerekmektedir. Aksi durumda ilişkinizi bitirme ihtimaliniz oldukça yüksektir.

7-) Olayları Alttan Alınması Konusunda Titiz Olunmalıdır

sevgili 8

Bu madde de olmazsa olmaz bir maddedir. Herhangi bir kavga veya tartışma sonrasında iki taraf da konuyu uzatmadan birbirlerinden özür dileyerek sorunun üzerini örtmelidirler. Bu tarz durumlarda en olmaması gereken duygu “gurur”dur.

😎 Gelişime Açık Olunmalıdır

sevgili 13

Sıkıcı e monoton bir ilişki içinde olunmamalıdır. Birbirinden farklı etkinliklerde ye alarak ilişkinizin kuvvetlenmesine yardımcı olabilirsiniz. Yeni aktiviteler ve eğlenceler denemeli iki tarafın da gelişim konusunda birbirine destek olması gerekmektedir.

9-) Kötü Düşünce ve Sözlerden Uzak Durulmalıdır

sevgili 11

Ortaya çıkan tartışmalarda ani duygu patlamalarının  sonucunda iki tarafın da kırıcı ve ağır sözler sarf etmemeleri gerekmektedir.Dile getirilebilecek herhangi hakaret ya da hareket taraflarda soğuma etkisi yaratabilmektedir.

10-) Temiz ve Titiz Olmalıdır

sevgili 1

Paspal olarak nitelendirilen duruma düşmeden günlük kişisel bakımlar yapılmalıdır. Karşı tarafın, sizi kendisine uygun görmesindeki en önemli özelliklerin başında gelmektedir.

 

Kaynak
neoldu.com

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu