Yaşam

Serpantin Taşı Özellikleri ve Faydaları!

instagram takipçi hilesi

Serpantin taşı doğa ile bağlantısı olduğu düşünülen ve enerjisel açıdan büyük anlamlar taşıdığına inanılan şifalı bir taştır. Doğadan gelen pek çok mucizevi şifa kaynağı vardır. Bu, kimi zaman bir bitki olabileceği gibi kimi zamanda nitelikli bir taştır. Çakralarımızı açmak, ruhsal dokunuşlarda bulunmak ve doğru vurgular yapmak için gereken şey uygun kaynaklarla yola çıkmak olmalıdır.

Sözünü etmiş olduğumuz taş, pek çok özelliğe sahiptir. Bu özelliklerinden en maksimum düzeyde yararlanabilmek içinse taşın temizliğini uygun koşullarda yapmak ve enerji yönetimini aksatmamak gerekir. Ancak şifalı taşların da kendilerine göre belirli kullanım alanları ve kullanım şekilleri mevcuttur.

serpantin taşının faydaları

Peki ya bunlar nelerdir? Daha önceki yazılarımızda sizlere akik taşı, zeolit taşı ve ay taşı ile ilgili bilgiler vermiştik. Şimdi serpantin olarak adlandırılan bu şifalı taştan söz edeceğiz. Konuya ilişkin videolara ise yazımızın son bölümünde ulaşabilirsiniz.

Serpantin Taşının Özellikleri Nelerdir?

Öncelikle serpantin tek bir taşa değil, grup halindeki taşa verilen isimdir. Bu taş grubunun ise damarlı ve gözenekli yapıdaki metamorfik kayalarla bağlantısı olduğu bilinir.

Pek çok faydası olsa da ilk sırada çakra açıcı etkisiyle adını duyurmuştur. İtalya, Yunanistan, Rusya ve Yeni Zelanda gibi ülkelerde sıklıkla bulunabilir.

İlginizi çekebilir: Magnezyum Eksikliği Belirtileri Ve Tedavisi

Magnezyum açısından fazlasıyla zengin bir taştır. Doğal magnezyum kaynağıdır da diyebiliriz.

Serpantin taşı gerek görünümü gerekse de fonksiyonelliği ile yeşim taşına oldukça benzer. Buradan hareketle new jade (yeni yeşim) şeklinde anılır.

Serpatinin bir grup taşı olduğunu belirtmiştik. En bilinen ve belirgin türleri ise; Atlantisite ve Lizardite taşlarıdır. Dış görünüşleri yağlıymış gibi bir hava verir, yarı saydam ya da opak halde bulunurlar.

Ayrıca alacalı ve pullu bir görünüşü de vardır. O nedenle yılan taşı olarak söz edildiğine de rastlayabiliriz.

Georgius Agricola tarafından 1564 yılında taşa ilk adı verilmiştir.

serpantinn

Serpantin Taşının Faydaları Nelerdir?

Günlük hayatın koşuşturması, kent yaşamı, gelişen teknoloji, çevre ve hava kirliliği ile değişen beslenme şekilleri nedeniyle; zaman zaman zihinde bulanıklık, konsantrasyon güçlüğü, dikkat dağınıklığı veya uzun süre odaklanamama gibi problemler baş gösterebilir. Serpantin taşı zihni açar, berrak düşünebilmeyi sağlar ve dinginleştirir.

Taşın doğal yapısı gereği spritüel enerjisi bir hayli yüksektir. Dolayısıyla çakra temizliği ve psişik yetenekleri ön plana çıkarma gibi konularda önemli bir kaynaktır.

Zihinsel ya da duygusal anlamda yaşanan dengesizliklerde, kişinin kendini anlamlandırma çabası, hayatı sorgulaması ve iç sıkıntısı gibi durumlar yaşaması halinde spritüel etki göstererek oto kontrol mekanizmasını aktive eder.

Tabiat ile etkileşimde olduğu düşünülen bu taşın, boyutlar arası varlıklarla iletişim kurabileceğine inanılır.

Uzun süredir hüküm süren ve artık etkinliği azalarak vadesini tamamlayan enerjilerin temizlenip, yeni enerjilere yer açılmasına olanak tanır.

Kan şekeri düzensizliklerinde, aniden yaşanan hipoglisemik ataklarda ve diyabet hastalığında tedaviye yardımcı olarak olumlu bir enerji sağladığı düşünülür.

Yediğimiz gıdalar, kullandığımız ilaçlar, hormonal problemler, çevresel ve genetik etmenler nedeniyle vücutta biriken toksinlerin atılmasına ve bedenen yenilenmeye yol açar.

Kalsiyum ve magnezyum vücudun olmazsa olmaz ihtiyaçlarıdır. Serpantin taşı da dışarıdan alınan magnezyum ve kalsiyumu vücut tarafından daha hızlı ve kolay bir şekilde emilmesine yardımcı olur.

Bedensel ve mental açıdan arınmayı, tazelenmeyi ve yeni bir bakış açısı edinerek olumlu düşünme becerisi edinmeyi destekler.

Ortamda bulunan negatif enerjinin dağılmasına ve sükunetin hakim olmasına katkıda bulunur.

Elbette tüm bu özellikler bilimsel kanıtlara dayandırılmamıştır. Fakat geçmişten günümüze dek yerleşmiş ve süregelmiş olan inançlardır.

serpantinnnn

Serpantin Taşı Kullanımı ve Temizlenmesi

Şifalı ve enerjisi yüksek olan bu taşın pek çok kullanım alanı mevcuttur.

  1. Doğal taş, kolye, bileklik, küpe ve yüzük olarak kullanılabilir.
  2. Öte yandan ev dekorasyonunda da yine serpantin taşının etkilerini hissedebilirsiniz. Bu taştan yapılmış olan bir çok dekorasyon ürünü mevcuttur.
  3. Ayrıca taşın direkt kendisi ile de feng shui, reiki ve meditasyon gibi uygulamalar yapmanız mümkündür.

Serpantin taşını temizleyip fonksiyonelliğini korumak için yapabilecekleriniz ise şöyledir;

  • 1 gece boyunca toprakta bırakabilir ve taşın üzerindeki olumsuz enerjileri toprağa bırakmasını sağlayabilirsiniz.
  • Tütsü yakıp, taşı tütsünün dumanına doğru tutarak ve gezdirerek, yine enerji değişimine ve dönüşümüne yardım edebilirsiniz.
  • Son olarak da diğer şifalı taşların enerjisinden yararlanabilirsiniz. Serpantin taşını; selenit, ametist, kristal kuvars gibi taşların yanında bir süre bırakabilir ve böylelikle arındırma işlemi uygulayabilirsiniz.

Serpantin Taşının Faydaları İle İlgili Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu