Yerli Erkek Ünlüler

Serdar Tuncer

Serdar Tuncer Kimdir?

instagram takipçi hilesi

serdar tuncer 1
Tam adı: Serdar Tuncer
Doğum tarihi: 16 Ağustos 1978
Doğum yeri: Ankara, Türkiye
Boyu: 1.75 m
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Şair, Yazar, Televizyon Sunucusu
Aktif Yılları:
youtube-chaneldeezer logo mblisten-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Serdar Tuncer Kimdir? Serdar Tuncer, 16 Ağustos 1978 tarihinde Ankara’da dünyaya gözlerini açmıştır. Lise eğitimini Ankara İmam Hatip Lisesi‘nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimi almak için 3 farklı üniversiteye kayıt olmuş ancak iki tanesini bitirememiş, bir tanesine ise hiç gitmemiştir. Lise son sınıfta okur iken Ankara Bayrak Radyo‘da “Beş Çayı” isimli radyo programını sunmaya başlamıştır.

1988 senesinde Kanal A televizyon kanalından gelen teklif ile gittiği dershaneyi bırakmıştır. İlk televizyon programını 1996 senesinde yapmıştır. Kanal A ekranlarında yayınlanan “Üç Nokta” isimli programı ve daha sonra “Gecede 1 Gün” ve “Yıldızsan Mahyalar” isimli programları sunmuştur. 2007 senesinde Kanal 1 ekranlarında seyirci ile buluşan “Avrupa’da ve Türkiye’de Ramazan” adlı programı da sunmuştur.

Serdar Tuncer, 1997 senesinde ilk şiir kitabı olan “Sen İstanbul Kokardın” isimli kitabını piyasaya çıkarmıştır. Kanal A ekranlarında yayınlanan “Gecede 1 Gün” isimli programı 2005 senesinde Kültür Bakanlığı tarafından “En İyi TV Kültür Sanat Programı” ödülüne layık görülmüştür. 2008, 2009, 2010 ve 2011 senelerinin ramazan aylarında TRT 1  ekranlarında 4 sene boyunca üst üste Topkapı Sarayı’nda canlı yayın ile “İftar Sevinci” isimli programı sunmuştur.

Semarkand Radyosu‘nda her gün dinleyici ile buluşan “Yitik Hazine” isimli programını hem hazırlamış hem de sunmuştur. TRT Haber ekranlarında Uğur Işılak ile beraber “Yeni Şeyler Söylemek Lazım” adlı programı sunmuştur. 2007 senesinde “Yolumuz Aşk Yoludur” isimli bir albümü piyasaya sürmüştür. Dinleyicileri ile buluşturduğu bu albümünde Necip Fazıl Kısakürek, Yunus Emre ve Mevlana Celaleddin Rumi gibi ustaların şiirlerine yer vermiştir. Ayrıca bu albüm Tuncer’in ilk albümüdür.

Serdar Tuncer, daha sonra “Bir Hilal Uğrana”, “Sen İstanbul Kokardın” ve osmanlı padişah şiirlerinden bir araya gelen “Şiirin Sultanı” albümlerini dinleyicileri ile buluşturmuştur. 2012 senesinde hafta içi her gün CNN Türk ekranlarında “Başka Şeyler” adlı programı 3 Nisan 2015 gününe kadar sunmuştur.

Tuncer, 1998 tarihinde dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden iki kız ve bir erkek çocuğu dünyaya gelmiştir. 2015 senesinden bu yana da “Yeni Şafak” gazetesinde köşe yazıları yayınlanmaktadır.

Serdar Tuncer Şiir Albümleri

  1. 2007 – Yolumuz Aşk Yoludur
  2. 2009 – Sen İstanbul Kokardın
  3. 2011 – Bir Hilal Uğruna
  4. 2013 – Şiirin Sultanları

Şiir Kitapları

  1. 1997 – Sen İstanbul Kokardın
  2. 2003 – Aynalar
  3. 2005 – Satır Arası Hikayeler
  4. 2018 – Delilim Yok Kalbimden Başka
  5. 2028 – Sermayem Yok Derdimden Başka
  6. 2029 – Hiçbir Zaman Hiçbir Şey

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.İnfo

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu