Yerli Kadın Ünlüler

Semiha Şahin

Semiha Şahin Kimdir?

instagram takipçi hilesi

semiha sahin 1
Tam adı: Semiha Şahin
Doğum tarihi: 5 Ağustos 1981
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Televizyon Sunucusu
Aktif Yılları: 2005 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Semiha Şahin Kimdir? Semiha Şahin, 5 Ağustos 1981 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiş bir televizyon sunucusudur. Üniversite eğitimini 2005 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi, Medya ve İletişim Bölümü‘nde tamamlamış ve başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Üniversitede eğitim aldığı dönemlerde çeşitli basın kuruluşlarında görevler yapmıştır.

Üniversiteden mezun olduktan sonra İngiltere’de 1 yıl Reklamcılık, pazarlama ve halkla ilişkiler eğitimleri almıştır. İngiltere’deyken BBC Türkçe ve Bournemouth 2CR FM‘de staj yapmıştır. Türkiye’ye dönüş yaptıktan sonra televizyonculuk kariyerine SKY Türk‘de başlamıştır. 2,5 yıl muhabirlik ve spikerlik yaptıktan sonra 2010 yılının Eylül ayında CNN Türk‘e geçmiştir.

Semiha Şahin, CNN Türk televizyonunda “Beş Yıllık Mucize: Akhisar”, “İstanbul’daki Anadolu” ve “Cepteki Bomba: Kredi Kartları” adlı haber dizileri hazırlamıştır. 2016 yılında Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı‘nın daveti ile 1 ay boyunca pek çok eyalette “Araştırmacı Gazetecilik” toplantı ve seminerlerine katılmıştır. 3,5 yıl CNN Türk ekranlarında Deniz Bayramoğlu ile beraber “Güne Merhaba” adlı programı sunmuştur.

2016 yılının ilk aylarında yine CNN Türk ekranlarında Hafta Sonu Ana Haber Bültenlerini sunmuş, hafta içi ise konukları ile birlikte Dünya ve Türkiye siyasetinin konuşulduğu “Türkiye’nin Gündemi” adlı programı sunmuştur. 26 Nisan 2019 tarihinde Buket Aydın‘ın ayrılmasından sonra bir süre Kanal D Ana Haber Sunuculuğunu yapmıştır. Bir süredir, CNN Türk’te Cumartesi ve Pazar günleri “CNN Türk Masası” adlı programı sunmaktadır.

Semiha Şahin, yoga ve pilates ile yakından ilgilenmektedir. İyi seviyede İngilizce bilen Şahin, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde dersler vermektedir.

Semiha Şahin Çalıştığı Kanallar

  1. CNN Türk
  2. Kanal D
  3. SKY Türk
  4. BBC Türkçe (Staj)
  5. Bournemouth 2CR FM (Staj)

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.info

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu