Kişisel Bakım

Selülitleri Yok Eden At Kılı Fırçası

instagram takipçi hilesi

At kılı fırçası uzun zamandır hayatımızda olan fakat mucizevi yararlarının bilinmediği ürünler arasında yer alıyor. Cilt bakımı konusunda şuan trend malzemeler arasında yer alan at kılı fırçası güzellik ve bakım için olmazsa olmaz arasında yer alıyor. Günde bir kaç dakikanızı ayırarak kolay yöntemlerle uygulayabileceğiniz, yumuşak ve pürüzsüz cilt için aranan ürünler arasında yer alıyor. Selülit konusunda muhteşem sonuçlar alabileceğiniz, çatlakları iyileştiren ürün mükemmel görünüme kavuşmanız için kullanılabilir.

selulitleri yok eden at kili fircasi1

At Kılı Fırçasının Faydaları Nelerdir?

At kılı fırçasının cilde ve vücuda bir çok faydası bulunuyor.

 • At kılı fırçasının en büyük ve en önemli etkilerinden birisi kan dolaşımı hızlandırması olarak bilinir.  At kılı fırçasını kullandıktan sonra ciltte kızarıklıklar meydana gelebilir. Bu cildin tahriş olduğunu değil kan dolaşımını hızlandırdığını göstermektedir. Kan dolaşımının artması ciltte parlamalara, güçlenmelere ve güzel görünüşe destek olacaktır.
 • Güzellik uygulaması olarak bilinen at kılı fırçasının düzenli olarak yapılması cildi dolgunlaştırıp, ölü deriden kurtulmayı sağlar. Peeling yöntemi olarak bilinen at kılı fırçasının kuru fırçalama yöntemi ile kullanmak ölü ciltten ve hücrelerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda günün kirinden ve yağından da kurtulabilirsiniz. Bu sayede daha parlak ve pürüzsüz cilde sahip olmak kolaylaşır.
 • Selülit konusunda en önemli ve en etkili yöntemlerden birisi olarak bilinir. Aynı zamanda çatlaklara da iyi gelmektedir.

Selülitlerin oluşmasında asıl nedenlerden birisin cildin alt katmanında yağ birikmesidir. Bu yağ birikmesi selülitleri oluştururken, genellikle genetik faktörlerde bu konuda etkilidir. Cildin kalınlığı selülitin görünümünü etkilemektedir. Selülitin neden oluştuğuyla ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. Çatlaklar ise kilo alıp vermekle ilgilidir. Ani kilo artışında veya kilo kaybında vücutta çatlak oluşumları yaşanabilir.

selulitleri yok eden at kili fircasi2

At kılı fırçası ise bu konuda oldukça etkilidir. Gerek bilimsel anlamda gerekse kullanıcı yorumlarından yola çıkarak selülit ve çatlak görünümünün azaltıldığı onaylanmıştır. Çatlaklar konusunda ise genelde losyon ve beslenme yardımıyla iyileştirilebilir hale geldiği bilinmektedir.

Selülitleri Yok Eden At Kılı Fırçası: At Kılı Fırçası Nasıl Kullanılır?

At kılı fırçası vücudun her yerinde kullanılabilir. Özellikle bacaklarda kullanılan at kılı fırçasının yüz için kullanılıp kullanılmadığı da merak konusudur. Bacaklara kullanılan at kılı fırçası ile yüze uygulanan at kılı fırçası aynı değildir. Yüze kullanılan at kılı fırçası daha yumuşak ve nazik bir fırçadır. Yüz için uygularken;

 • Yukarıdan aşağıya doğru hareket ile masaj yapılmalıdır.
 • Çene kısımlarında nazik hareketlerle birlikte elmacık hareketlerine doğru çekmek gerekir.
 • Yüzü temizlerken mutlaka su kullanılmalıdır.
 • At kılı fırçası uygulandıktan sonra nemlendirici kullanılmalıdır.

selulitleri yok eden at kili fircasi3

Yüz dışında vücutta kullanılacak at fırçasında ise;

 • Öncelikle vücuda nazikçe masaj yapmak daha etkili olacaktır.
 • Düzgün şekilde fırçalayıp, cildin tamamen kuru olduğuna dikkat edilmelidir.
 • Ayak bileğinden başlayıp, yukarıya doğru dairesel hareketlerle yapılmalıdır.
 • Ayak ve bacaklar fırçalandıktan sonra vücudun üst bölgesine geçilebilir. Kollardan başlayarak kol altına dairesel hareketlerle masaj yapılmalıdır.

Yeni başlayanların at kılı fırçası ile masajı mutlaka nazikçe yapması gerekir. Çok baskı yapılması vücutta tahrişe neden olacaktır.

At Kılı Fırçası Ne Sıklıkla Kullanılmalıdır?

At kılı fırçası genelde sabah uyanıldığında tavsiye ediliyor diyebiliriz. Fakat günün kirini ve yorgunluğunu atmak için akşam da yapılabilir. 1 ila 2 ay arasında gözle görülür değişiklikleri elde edeceğinizi söylemeliyiz. Sürekli ve düzenli olarak yapılan at kılı fırçası masajlarının daha etkili olduğu barizdir.

Selülitleri Yok Eden At Kılı Fırçası İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu